Wpis z mikrobloga

Niech no mi ktoś wytłumaczy jak to jest z tą #m-------a #medycznamarihuana w Polsce.

Z tego co się orientuję to ta dostępna w aptekach, na recepty, sprowadzana specjalnie itp. zawiera THC i jest dostępna tylko i wyłącznie na recepty i to do specjalnych wskazań, a lekarze wciąż boją się ją przypisywać.

Natomiast olejki czy nawet susz bez THC ale z C-D można kupić sobie swobodnie w aptece albo wysyłkowo np. z biokonopia.pl @biokonopia bez żadnych recept. Czyli mogę sobię taki olejek spokojnie kupić na nerwicę na przykład.

Mam rację czy nie? Bo zgłupiałem totalnie po wczorajszym materiale w Faktach:
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/medyczna-m-------a-pomogla-bartkowi-nie-ma-atakow-padaczki,923107.html

Mowa jest o tym że chłopcu pomogła "medyczna" m-------a z C-D ale bez THC, czyli taka jaką można sobie ot tak teraz kupić, a za chwilę mówią że trzeba było specjalnej zgody i importu docelowego. To jak to w końcu jest?

#wykopjointclub #narkotykizawszespoko #fakty #tvn #medycyna #c-d #pytaniedoeksperta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bitcoholic: no tak jak mówisz. C-D jest full legalne. I legalizacja "medycznej marihuany" na receptę nic do tego nie ma. Fakty jak zwykle sobie poplątali i pomieszali różne pojęcia. Produktów z C-D nawet nie nazywamy się marihuaną. Kretyni
  • Odpowiedz
@bitcoholic: dzięki za zawołanie. Jak słusznie zauważył @Jaracz_Joint: C-D i THC to zupełnie dwie różne substancje. W zasadzie różne do tego stopnia, że #c-d jest antagonistą #thc czyli w praktyce posiada działanie całkiem odwrotne. THC jest psychoaktywne, C-D ma właściwości neuroaktywne i antypsychotyczne, zatem niweluje negatywne skutki działania THC i nie wpływa na postrzeganie (nie zmienia stanu świadomości).

Odpowiadając na Twoje pytanie, C-D może mieć zastosowanie podczas terapii nerwic czy bezsenności, ponieważ jak wspomniano powyżej posiada właściwości neuroaktywne, neuroprotekcyjne oraz antypsychotyczne. Psychotropowe działanie C-D prowadzi do homeostazy (równowagi) organizmu, a dzięki sedatywnemu działaniu na układ nerwowy obniża jego aktywność.

BTW. w kwestii przytoczonego materiału chodzi tam zdecydowanie o C-D (co jest również wyraźnie określone) ponieważ to właśnie kannabidiol w większości przypadków daje pozytywne efekty w przypadku padaczki. Choć są przypadki, w których THC również było konieczne do zastosowania - jak w każdym przypadku działanie kannabinoidów należy rozpatrywać
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint: My cenimy wszystkich - nie oceniamy. A dodatkowo bardzo cieszy nas widok działających w słusznej sprawie jeśli chodzi o szerzenie świadomości na temat konopi. Co istotne najważniejsze, informacje muszą być prawdziwe i sprawdzone (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biokonopia: Racja, lepiej czasem się powstrzymać niż wprowadzić kogoś w błąd, tymbardziej w tak delikatnej kwestii jak stosowanie substancji psychoaktywnych do celów medycznych :)

Świetnie to szczegółowo opisaliście!
  • Odpowiedz
ja kupuje C-D póki jest dostępne i działa elegancko. krążą plotki, że Sanepid chce tego zakazać. jak Big Farma położy na tym już niedługo łapę to C-D będzie albo o wiele drożysze albo całkiem nie do zdobycia.
  • Odpowiedz