Wpis z mikrobloga

@somskia niestety te kotki to sztuczny wytwór człowieka. Kiedyś jakieś miały błąd genetyczny i krótkie łapki, a ktoś stwierdził, że to słodkie i sztucznie zrobiono tą rasę. Wyglądają słodko ale przez krótkie łapki mają problem ze skakaniem, wychodzeniem wysoko, wspinaniem się. Ogólnie ze wszystkim co kochają robić koty :( Przez to są sfrustrowane i często mają problemy behawioralne. Taki kotek jest po prostu niepełnosprawny przez kaprys ludzi :(
@vateras131
@WydajnaJednostkaIndywidualna przepraszam, mi też smutno bo biedne zwierzaczki się męczą przez głupich ludzi. Np. taki kotek musi mieć rampę zbudowaną na parapet żeby mógł popatrzeć na świat, bo nie potrafi sam wskoczyć () Zresztą pieski też nie mają lepiej. Jest
Taka rasa małych słodkich piesków które masowo kupują blogerki bo słodko wyglądają na instagaramie. Ale to też sztuczny twór bo przez to, że są tak zmniejszone mają
niestety te kotki to sztuczny wytwór człowieka. Kiedyś jakieś miały błąd genetyczny i krótkie łapki, a ktoś stwierdził, że to słodkie i sztucznie zrobiono tą rasę. Wyglądają słodko ale przez krótkie łapki mają problem ze skakaniem, wychodzeniem wysoko, wspinaniem się. Ogólnie ze wszystkim co kochają robić koty :( Przez to są sfrustrowane i często mają problemy behawioralne. Taki kotek jest po prostu niepełnosprawny przez kaprys ludzi :(


@nika_blue: Czyli taki koci
@somskia no ja też nie widziałam ale oglądałam ostatnio program dokumentalny o różnych ramach zrobionych przez ludzi tylko dla wyglądu i ich problemach. I właśnie mówili tam, że często takie kotki są kupowane bo fajnie wyglądają ale już ludzie nie wiedzą, że trzeba mu przystosować mieszkanie/dom. Na pewno taki kotek może być sześliwy ale potrzebuje więcej uwagi. I trzeba się z nim bawić, a czasami gdzieś podnieść i wsadzić albo zdjąć jak
@robert005 no większość kotów nie ma problemu żeby wyskoczyć na parapet czy zaskoczyć z szafy. Ten też jest sprytny, na pewno na niską kanapę czy łóżko wejdzie, ale w porównaniu do normalnych kotów mu dużo trudniej. Do zdjęcia mógł go ktoś posadzić tam :) A jak by chciał zaskoczyć z kilku metrów to by sobie mógł zrobić krzywdę.
@lewoprawo nie no niscy faceci są chyba raczej normalni, wręcz kiedyś nawet średnia wzrostu była dużo niższa niż teraz więc to bardziej wysocy faceci są wyjątkowi. A ten kotek to raczej odpowiednik kogoś kto ma za krótkie nóżki w stosunku do reszty ciała i problem żeby skakać wysoko czy grać w kosza ;)