Wpis z mikrobloga

Dziś minął dokładnie rok od założenia aparatu. Aktualnie na sam aparat, pierwszą wizytę, zdjęcie i wizyty kontrolne wydałam 5030 zł. Czy warto jest zakładać aparat? Warto! Ja osobiście czuję się 10x piękniejsza dzięki tej lśniącej zbroi, a noszenie jej, tak jak wszyscy straszą nie jest wcale takie złe. Szczerze mówiąc to kocham swój aparat! Więc jeśli jeszcze się zastanawiacie, to polecam! W razie pytań służę pomocą #ortodoncja #pokazaparat
Pobierz
źródło: comment_QiQT16GlPs126bSz8vr7Lk3bmhoDklAt.jpg
  • 112
@mamawolf: Ale Ci dobrze. Tęsknię za moim aparatem. U mnie wyszło jeszcze drożej niż u Ciebie, bo miałam zakładany porcelanowy - te bloczki, które u Ciebie są metalowe u mnie były białe. Na początku chciałam, żeby aparat nie był widoczny i stapiał się z zębami, a później kolorowe gumki były normą :D Pamiętaj, żeby po zdjęciu aparatu nosić przez 2-3 miesiące plastikowe nakładki na noc. Ja nosiłam i 7 lat po
@mamawolf: pytanie brzmi z jakiego miasta jestes, ja mialem az 3 aparaty, gora dol i jeszcze musialem wypchnac gorne zeby nad dolne, jak liczylem to zaplacilem chyba z 10 tys, 1800+1800+600(same aparaty) +200 za (kazda wizyte)+300(za 1 wizyte)+ rwanie 4 zebow(dwoch 4 i dwoch 5, juz nie pamietam ile) ze 2,5 lata mialem chyba :P
@mamawolf: nosiłem ~3 lata, najpierw pół roku taki co rozszerza szczękę żeby nie było konieczności rwania, potem 2,5 roku na górę i dół.
Ale byłem za stary jak zaczynałem i mi się szpary porobiły kilka miesięcy po zdjęciu.
Łączny koszt jakbym tak zsumował z leczeniem przed założeniem plus doliczył wszystkie wizyty to by było lekko z 10k no i gówno z tego bo tak jak przed założeniem nachodziły mi na siebie
@mamawolf: Poczekamy, zobaczymy :) Pod koniec trzeciego roku zmieniłem ortodontę, żeby tylko ściągnął mi to gówno.
Przygotuj się na druty w zębach i aparat na noc do końca życia. Nie żałuję ani trochę, ale fajnie by było wiedzieć na start, że może to się tak skończyć.
2-3 miesiące plastikowe nakładki na noc.


@profesjonalna_skarpeta: dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) 6 msc po zdjęciu to ja nosiłem na co dzień nakładkę na zęby, a teraz noszę tylko na noc a i tak czuć jak ją zakładam na noc, lekki oprór zębów po całym dniu bez niej.