Wpis z mikrobloga

@patwoh: od wszystkiego. Od tego ile kcal zjadasz dziennie/średnio tygodniowo, ile ważysz, z jakiego powodu redukujesz, jaki masz staż na siłowni, jak intensywny jest trening siłowy
@patwoh: jeśli bezpośrednio to raczej nie. Jeśli będzie 30minut lub więcej odstępu pomiędzy treningami - tak.
Zależy też które partie mięśni będziesz trenował. Jeśli różne, można by coś regeneracyjnego wrzucić. Przy tych samych mięśniach - nie trzeba.
jeśli bezpośrednio to raczej nie. Jeśli będzie 30minut lub więcej odstępu pomiędzy treningami - tak.

Zależy też które partie mięśni będziesz trenował. Jeśli różne, można by coś regeneracyjnego wrzucić. Przy tych samych mięśniach - nie trzeba.


@Grzemaart: CO xD

A weź objaśnij, dlaczego tak.
@patwoh: niby są jakieś badania wskazujące na korzyści ze spożycia 30-40g białka bezpośrednio po treningu siłowym, ale ja bym się kierował samopoczuciem. Zjadłbym jakieś proste węgle z banana czy inne żelki żeby nie kręcić z pełnym brzuchem. Białko wrzuć po rowerze.
@biesy: tak, dla jednej osoby bezpośrednio jest 1 minutę (przebranie się), dla drugiej 5 minut (przebranie + zrobienie jakiegoś iso na rower).
A dla innej: wracam z siłki 10 minut autem do domu (jeszcze trzeba wyjść z siłki, pogadanie ze znajomym itp), biorę prysznic i idę na rower, ale nie wykonuję innych czynności pomiędzy - więc bezpośrednio.
Wiesz co miał OP na myśli?
Dlatego napisałem, że jeśli jest poniżej 30 minut
Wiesz co miał OP na myśli?


@Grzemaart: tak, umiem czytać ze zrozumieniem. OP kończy trening siłowy, przechodzi na strefę maszyn, wsiada na rower stacjonarny i około godziny robi kardio. Mam rację @patwoh?