Wpis z mikrobloga

@norepinefryna: pokaż mi zawód w którym mężczyzna i kobieta pracują tyle samo godzin, robią to samo, i mają te same warunki umowy, jest to legalna praca i jakimś cudem wbrew prawu mężczyzna zarabia więcej niż kobieta
  • Odpowiedz
Wielki kwik bo dodatkowy dzień w miesiącu (zgadzam się, że to jest niesprawiedliwe) ale szkoda, że nikt tak nie krzyczy jak to facet dostaje więcej kasy za tę samą pracę, wtedy jest przyklaskiwanie, bo "baba i tak #!$%@? umie"


@norepinefryna: Tyle że to co piszesz to bzdury. Pay gap w zasadzie jest mitem. Wie to każdy kto czytał analizy zarobków np. z UK(oni mają fajnie to opracowane polecam). Nawet prymitywne metody
  • Odpowiedz
@norepinefryna: Co jest złego w tym aby kobieta na danym stanowisku zarabiała mniej niż mężczyzna? Tak samo w drugą stronę, co jest złego w tym aby to mężczyzna mniej zarabiał? Moim zdaniem nic. A to, że statystycznie to kobiety mniej zarabiają to może wynikać jak napisałaś z możliwości zajścia w ciążę czy choćby umiejętności i chęci negocjowania wyższej stawki.
  • Odpowiedz
@CukrowyWykop: Podałam przykład sytuacji w której najczęściej nie ma płaczu, czyli wtedy kiedy facet jest traktowany lepiej - ostatnio była tu pokazana sytuacja (kilka tyg temu) że było ogłoszenie o pracę do sadzenia sadzonek pod las, stawka dla faceta była wyższa. Ja wyszłam z wnioskiem, że facet pewnie ma większe obowiązki, więcej nosi, np sadzonek właśnie czy worków z ziemią- i że moim zdaniem stąd większa kasa. A większość komentarzy to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@norepinefryna: Szanowałem Cię po tym wpisie o facetach na mirko, ale teraz straciłem całkowicie wiarę w twoj rozum. Kobiety zarabiają mniej robiąc to samo? To czemu nie zatrudnia się samych kobiet, skoro są tańsze? Bo może jest drugie dno ich "zarabiania mniej za tę samą pracę"? Nie odpowiem Ci na to pytani, ale jak masz otwarty umysł, a nie zakuty feminizmem łeb (bez obrazy), to dowiesz się czegoś więcej w temacie,
  • Odpowiedz
a jakiej podstawie ludzie mogą tak sądzić? To tez jest dyskryminacja ze względu na płeć


@norepinefryna: jeb***, rozciągasz na pojecie "ludzi" paru kolesi z wypoku? xD Serio chcesz ze mną rozmawiać o frustratach z wykopu i to ma być twój przykład na dyskryminację płacową? Dokumentów o których mówiłem pewnie nie czytałaś?
  • Odpowiedz
@diamentovva: XXI wiek, a niektórzy dalej piszą o jakiejś dyskryminacji pozytywnej. Coś takiego nie istnieje, jest tylko i wyłącznie dyskryminacja.
Natomiast w tym przypadku podejrzewam, że po prostu potrzebna do zespołu jest kobieta i tak ustawione jest ogłoszenie żeby ją pozyskać. Brzmi chwytliwie, ale z dyskryminacją ma niewiele wspólnego.
  • Odpowiedz