Wpis z mikrobloga

@Uprzedzenie: Bo znalezienie mechanika, który jest kompetentny i podziała coś z tymi autami graniczy z cudem. Dodatkowo dostęp do części jest praktycznie żaden. No i warto zaznaczyć że jak to saab, poprzerabiali w swoich samochodach wszystko na swoją modłe i jakakolwiek naprawa to jest rzeźba. Ba, głupia wymiana oleju jest #!$%@? (niekoniecznie trudna ale #!$%@?) bo śrubę do miski zamontowali w takim miejscu, że pożal się Panie.

Ja bym sugerował Ci
@Uprzedzenie BMW E90. 3.0 pancerne i ładnie pracuje z gazem. W tek cenie jednak bedzie trzeba liczyć się z przebiegiem ~300kkm. Jednak saaba 9-3 sam odpuscilem z racji slabnacej dostępności części i skomplikowania niektórych rzeczy jesli chodzi o naprawy
Bo znalezienie mechanika, który jest kompetentny i podziała coś z tymi autami graniczy z cudem. Dodatkowo dostęp do części jest praktycznie żaden. No i warto zaznaczyć że jak to saab, poprzerabiali w swoich samochodach wszystko na swoją modłe i jakakolwiek naprawa to jest rzeźba. Ba, głupia wymiana oleju jest #!$%@? (niekoniecznie trudna ale #!$%@?) bo śrubę do miski zamontowali w takim miejscu, że pożal się Panie.


@Maaciex: widzę że nie masz
@Atreyu: Może akurat dobrze trafiłeś. Ja na 5 saabów którymi jeździłem 4 miałem CE ciągle i w każdym powoli się coś sypało. Części są dostępne na rynku wtórnym a to nie jest coś bardzo pewnego, natomiast nowe części drożeją z dnia na dzień. Niestety serwis tych aut będzie tylko drożeć dlatego to średnio przyszłościowe auto.
@Maaciex: patrzysz przez pryzmat 900 czy 9000? A może pierwszego 93?

Tez miałem parę, obecnie Aero 2.8T I nie mam ani jednego z problemów jakie wymieniłeś.

Co więcej cieszę się z mitów takie jak rozpowszechniasz bo dzięki temu można kupić fajne auto za śmieszne pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu czy ja wiem czy takie fajne. Plastiki w 93 to tragedia. O prowadzeniu się wypowiem ale to pewnie kwestia gustu bo po prostu jeździło mi się nijako. No i części zamienne będą tylko droższe a zamienników jest jak na lekarstwo.
@Uprzedzenie: Saab - kup 1, potem cale zycie bedziesz je kupowal :)
Super fura, wymagajaca nieco wiecej, ale super.
Ic, pojezdzij jakims jak nie jezdziles, potem Honda, porownaj i wybierz co Ci daje wiecej frajdy.
Saab jest mega, silniki, skrzynie sa tak przyjemne, jakies 6-biegi mialy akcje serwisowe w 9-3, nie pamietam juz lat. Ale sa bardzo przyjene w jezdzeniu.
Acord - siedzialem w takim z 2000r wiec nie mam odniesienia.
@Sloiko-student_1: plastiki tragedia. Ale silniki są trwałe i niezawodne. Pisanie np. o b207 że jest słaby i problematyczny zakrawa o ignorancje motoryzacyjną najwyższego stopnia.

To nie są idealne auta. Kiepskie wnętrze, mały prestiż, ale w tych pieniądzach są jednym z lepszych wyborów
@Atreyu: Mówię na podstawie 2gen 9-3 zarówno benzyn (chociaż tutaj miałem znacznie mniej do czynienia) jak i diesli. Jeżeli trafiasz na perełki to super, brawa. Natomiast ja wiem, że znacznie łatwiej trafić na egzemplarze, które po prostu są problematyczne. A jeżeli jest w okolicach gość zajmujący się tymi samolotami to ma obłożenie na tygodnie+.

Tak jak pisałem, hond osobiście nie lubię + nie znam się więc nie wypowiadam się na ten
@Atreyu jak dla mnie sam silnik w tej cenie to mało argumentów bo wkładając ~20k chcialbym już mieć w miarę komfortu w środku, wygodną lub sportowo zaciętą charakterystykę jazdy i koszty części na poziomie 15 letniego auta a nie 3 letniej Hondy.
Sam stałem przed takim wyborem i zamiast 1.9 Tid/TtiD wybralem n47 w BMW e90 sprowadzonego z Niemiec + wymiana slynnego w tych silnikach rozrządu wyniosło mnie tyle samo co zadbany
@Maaciex: @Sloiko-student_1: czasem będzie śmigane do niemiec, nic do diesli nie mam ale jak znam siebie to bym wyciął dpf i mógłby być problem. Poza tym e90 przed liftem strasznie mi się nie podoba, tylne światła wyglądają jak w lanosie :(
@mccrash: to już trochę kobyła, bardziej s60 mi się podoba
@Atreyu: zdecydowanie wystarczy mi te 210 koni, 2.8 to dla mnie za dużo :) jeździłeś może hondą?
@Uprzedzenie: Hej, też zastanawiałem się między saabem 9-3 a hondą i kupiłem hondę z silnikiem 2.4, bo akurat trafiła się w dobrym stanie. Saaba szukałem polifta z silnikiem B207R, a tych akurat jest najmniej na otomoto. Poczytaj fora hondy i saaba i sam oceń jak jest z częściami i awaryjnością. Według mnie w obu silniki są ok, z częściami nie ma problemu - to chyba największy mit saabów xd. Minusy hondy
sedan jest niepraktyczny


@modzelem: Miałem 93 sedan, mam 93 kombi. Nie widzę różnicy w praktyczności. To mit.

Może gdybym miał 3 dzieci i psa, to bym widział. Tylko wtedy brałbym większe auto