Wpis z mikrobloga

Nie ma gorszego raka niż strony internetowe z przepisami.

Wpisujesz w google "proste dania dla studentów". Oto pierwszy wynik:

"Makaron z boczkiem i cebulą" - myślisz sobie, spoko, zrobię.

Składniki:
- makaron ze szwajcarskiej mąki mielonej sposobem tradycyjnym
- boczek z dzikich świń z Afryki
- łzy brazylijskiego noworodka
- kryształ z serca góry uga buga
- cebula rotszwalcka wyhodowana w ziemi torfowej
- sól

Sposób przygotowania: Cebulę posiekać dobrze naostrzonym mieczem samurajskim, dolać dokłądnie 3,79 kropli łzy noworodka,
boczek podsmażyć smoczym oddechem a makaron gotować we wrzącej wodzie we własnych ustach. Na koniec wsypać sobie soli do dupy.

#heheszki #coolstory #takaprawda #pasta #studbaza #gotujzwykopem
  • 38
  • Odpowiedz
@Badmadafakaa: dlatego ja szukam ostatnio przepisów na anglojęzycznych stronkach bo jest ich więcej i są lepsze/prostsze a te u nas to są z reguły zburaczałe ( )
  • Odpowiedz
@Badmadafakaa: To fakt. Nie mogą napisać "dodaj lekko podsmażonej cebuli", tylko "na maśle klarowanym zeszklij na miękko świeże szalotki albo dymki". Efekt dokładnie ten sam, ale trzeba popisać się, jakim to nie jest się wrażliwcem kulinarnym wyczulonym na smaki i jakość składników.
  • Odpowiedz
@Badmadafakaa:
Pomijając te przepisy to w sumie jako student to człowiek nie ma za bardzo sposobności nauczyć się gotować. Jak ktoś się nie garnie do kuchni sam w domu rodzinnym to będzie w dupie.
Głupio tak rodzicom odmawiać słoiczków (oszczędność czasu i pieniędzy), ale z drugiej strony to rozleniwia. Jajecznica rano jeszcze przejdzie, ale obiad? Cyk słoiczek.
Kuchnie w mieszkaniach studenckich to czasami dramat, brak podstawowych narzędzi.
A jak już masz
  • Odpowiedz
@Gh0st: niby tak, sprawdziłem sobie na wiki co to jest ten koleń.
Ale mimo wszystko przepis na wiejskie śniadanie z rekina wydał mi się bardzo absurdalny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Badmadafakaa: mnie #!$%@?ą ich jednostki miary - szczyptę soli dodać do szklanki mleka, gotować w średnim garnuszku, po kilku minutach dodać garść mąki a następnie mieszać przez parę chwil. Potem dorzucić ćwierć woreczka wiórków kokosowych i wszystko wylać na pokrojone w średniej wielkości plastry ananasa Oo
  • Odpowiedz