Wpis z mikrobloga

Jak mocno chciałbym, aby ludzie zrozumieli prostą rzecz: po schodach ruchomych można (nie trzeba) także IŚĆ. I żeby nie blokować drogi tym, którzy chcieliby iść. Ja sam ze wsi, z prowincji i zadupia zostałem dość brutalnie uświadomiony tej zasady przez nieznanego mi niestety londyńczyka, za co jestem mu bardzo wdzięczny i od tego czasu przestrzegam jej bezwzględnie. Przyznaję, jest bardzo rozsądna i praktyczna.

To znaczy byłaby, gdyby ludzie jej przestrzegali. Niestety barany stoją sobie radośnie w parach i blokują całą szerokość schodów. I tak w całej Polsce, gdziekolwiek bym nie był.

No cóż... jako pyra nienawidząca Warszafki, z pewnym zażenowaniem stwierdzam, że warszawiacy jako jedyni w Polsce posiadają kulturę używania schodów ruchomych (chyba, że słoik się jakiś trafi). Dla całej reszty - czarna magia.

#schodyruchome #akademiadobregowychowania #nieogary

#niewiemjaktootagowac więc dla atencji #gownowpis i #ciekawostki
haes82 - Jak mocno chciałbym, aby ludzie zrozumieli prostą rzecz: po schodach ruchomy...

źródło: comment_0lfgwx7SXEsoqt5W27P65ydJ4FcXDtfC.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haes82: a propos schodów ruchomych to kto był w Pradze czy Budapeszcie to wie, że tam schody ruchome na stacjach metra #!$%@?Ą (na tyle że w Bp są na nich naklejki po węgiersku z tekstem w stylu "wchodzisz na własną odpowiedzialność" :D) - zwyczaj stania po prawej i chodzenia po lewej swoją drogą, ale chciałbym, by to zaistniało w Warszawie
  • Odpowiedz
@haes82: Też kiedyś myślałem, że to tylko nasza przypadłość, ale od momentu kiedy mieszkałem w Berlinie i mojej wizyty w Japonii (gdzie słyszałem, że jak staniesz po lewej stronie to Cię zwyczajnie stratują) to wiem, że to jest tylko takie czcze gadanie i szczerze mówiąc przestałem się tym przejmować. Sam zawsze się ustawiam do prawej jak się nie śpieszę, ale widmo utraty paru sekund przestało mnie tak denerwować i tyle.
  • Odpowiedz
@Pablonator: NIKT NIE MÓWI O BIEGANIU TYPIE, ALE O CHODZENIU.
My tu se gadamy o chodzeniu, a Ty nam tu triatlon proponujesz.
A dwa, No to oczywiście, ze po takich schodach można wchodzić.
Bo to są UWAGA schody, a nie winda.
A czasem są takie miejsca, gdzie są tylko schody ruchome i jak ktoś się spieszy to nie wejdzie po schodach BO TU SIĘ JEDZIE A NIE IDZIE I TO
  • Odpowiedz
@haes82 jak stanie przed tobą typowa ulana baba albo Janusz z ciążą piwną to jedyne co można zrobić to przeskoczyć, a takie obrazki wsadzić tam gdzie słońce nie dociera ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@haes82: Ja myślałem, że te schody są po to żeby nie wchodzić po schodach tylko stać. Człowiek uczy się całe życie.


To zapamiętaj prostą zasadę:
Schody zwykłe: ty jesteś w ruchu, one stoją.
Schody ruchome: ty stoisz, one są w ruchu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haes82: w metrze to działa i ludzie używają schodów jak trzeba ale w centrach handlowych to jest #!$%@? dramat.
tracę dwie minuty żeby wyjść na szluge przepychając się na schodach ehh
  • Odpowiedz
@haes82: Jestem Warszawiakiem, nie wiem czemu mnie nienawidzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Staram się trzymać prawej na schodach, taki już mam nawyk.
Czy to komuś coś pomoże? Nie sądzę, to najwyżej zyskane kilkanaście sekund, które potem straci na przejściu dla pieszych. Ale to nie moja sprawa co kto robi ze swoim czasem, nic mnie to nie kosztuje żeby trzymać się porządku więc nie przeszkadzam innym i
  • Odpowiedz
@haes82 Pary to w ogóle są śmieszne. Idziesz takim wąskim chodnikiem i typ nie może laski puścić tylko musi iść z nią równo, a Ty musisz ich unikać żeby się nie zderzyć. Jakby cała krew z mózgu do penisa uciekła.
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: @bravenewworld63: Właśnie, że nie. Ten filmik to tworzenie takiej troszkę utopii - "gdyby wszyscy zachowali się regulaminowo, to byśmy powiększyli wydajność tego, czy tamtego".

Tak samo, jakby umówić się, że wszyscy kupujemy codziennie rano chleb od tego samego dostawcy - bo wtedy sprzeda on więcej, więc może to zrobić taniej. Lepiej dla wszystkich.

Albo jakbyśmy ułożyli ułożony co do minuty grafik dojazdów do pracy, dzięki któremu unikniemy
  • Odpowiedz