Wpis z mikrobloga

Było zainteresowanie to zrobiłem dzisiaj zdjęcia tej poniemieckiej drogi kolejowej w wałbrzyskich lasach. Tory już za komuny rozkradli, został tylko gruby żwir przykryty ziemią. Zbocza są zarośnięte, niemcy przebijali się przez skałe. Jak się tam stoi to wydaje się że ściany mają wysokość dwu lub trzypiętrowych budynków. W innych odcinakach droga jest powyżej terenu wokół np. stromy 10 metrowy spad kilka metrów od drogi albo są takie niewielkie ściany podpierające by się ziemia nie osuwała jak na ostatnim zdjęciu.

Niedaleko jest osiedle budynków które mają po 130 lat. Kiedyś mieszkania robotnicze dla niemieckich górników, teraz zwykłe mieszkania więc ta droga na kolej musiała być przebijana nie wcześniej niż budowa tamtych budynków. Mapka gdzie to jest w komentarzu z linka:
https://www.wykop.pl/wpis/39848059/stara-lokomotywa-ciagnie-sklad-w-wawozie-w-lasach


#dolnyslask #walbrzych #ciekawostki kiedyś #kolej
a.....7 - Było zainteresowanie to zrobiłem dzisiaj zdjęcia tej poniemieckiej drogi ko...

źródło: comment_u2elLi7PIhRa41HfMssdnzDv8AYFz2d2.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@MarekW: jeśli nic się nie zmieniło, to są momenty dość podmokłe, ale ogólnie rowerem górskim dasz radę. Jedynie ta północna część jest już nieprzejezdna (w ogóle miejscami nie istnieje), bo budowli obwodnice i hipermarket. Ale wą wozy są w drugiej części tej trasy
  • Odpowiedz
  • 10
@alonso117
Ta linia kolejowa ma więcej niż 130 lat, bo jest z 1877 roku. Prowadzi do Mezimesti w Czechach. Była to pierwsza w pełni zelekrtyfikowana linia kolejowa na Dolnym Śląsku.
Jeździły nią bezpośrednie pociągi do Warszawy. Do Berlina nie jestem pewny, ale chyba też
  • Odpowiedz