Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki!
Powoli przymierzam się do zakupu auta i zwracam się do większej rzeszy osób z pytaniem jako zielona - co wybrać? Budżet +/- 30k PLN, #200km+, #hatchback #coupe, silnik max 2.5 i możliwość instalacji podtlenku lpg. Ropniaki odpadają. Moim faworytem od lat jest #ford #focusst mk2 najlepiej w kolorze EO ale troszkę studzi mnie ich ryzykowność trafienia na minę. Audi A4 etc odpadają bo dla mnie to trochę emerytowozy. Bety przypałowe. Jakieś sugestie? lub opinie o steku mk2? Jest sens się pchać?
#kupautozmikro #cowybrac #auto #samochody #handlarze #hatchback #hothach
  • 9
  • Odpowiedz
@niebenben: racingforum polecam
Z hatchbacków to
Megane 3 2.0tce (można lpg), jest hatchback 5drzwiowy, coupe, kombi

Focus st miał fuckup w postaci pękającej tulei między 2 a 3 cylindrem więc warto się zaopatrzyć w test CO2, kosztuje 20pln - na YT obejrzyj, banalny
Objawy to biały dym,
  • Odpowiedz
@niebenben: jeszcze jest BMW serii1, są benzyny 2litriwe chyba 150 i 170km, albo 3litrowa ale ta jest dużo droższa
Tylko ludzie na forach dużo psiocza na te silniki a to łańcuch się rozciąga a to coś tam, już nie pamiętam

Jeszcze są hatchbacki z 1.4jet od fiata tam się da gaz, chyba tak
Grandę Punto Fiat bravo
Opel astra J i alfa MiTo
Ale musisz posprawdzac czy do każdego lądowali
  • Odpowiedz
  • 0
@azurri taaak, problem pojawia się gdzieś przy modach na 270KM przy ubogiej mieszance, chyba w polifcie zostało to naprawione przez zamknięcie bloku. Ale dzięki za pomysł z testerem co2, myślałem że to tylko do wyczajenia na jakiejś stacji diagnostycznej ze specjalnym sprzętem.
Meganka i seria1 e87 - fajne, nie powiem i chyba rozsądniejsze ale czegoś mi w nich brakuje. Musiał bym chyba zobaczyć na żywo żeby się przekonać.

A co do
  • Odpowiedz
@niebenben: uu ralliart to cudo, ten trapezowy grill Mitsubishi to mój ulubiony grill że wszystkich samochodow
Nie wiem jak ze zwykłym lancerem, Evo jest w utrzymaniu drogi jak cholera ale ci chodzi o ralliarta, niestety mało o nim wiem
Zwykle lancery niezbyt drogie ale 1.8 140-150km zwykły dynamiczny hatchback, bez szalu
Swego czasu patrzyłem Mitsubishi colta czt (w sumie chyba LPG podchodzi) to był tani ale serwis drogi, rozrząd chyba 1100 gdzie mój brat do 1.8t vaga za 500 kupił

Też mi grandę Punto nie leżą kompletnie, abarth jest świetny ale na
  • Odpowiedz
  • 2
@azurri to fakt, jest świetny całościowo :D a niestety informacji o nim tak jak mówisz za wiele nie ma, ale przypuszczam że serwis podobnie jak wspomnianego colta - ponad przeciętnie. Z tych wymienionych przez Ciebie Alfy są również w opór ładne jak dla mnie ale akurat mito to chyba najbardziej zniewieściały model :( Oo! A co przewazylo w Hondzie nad STekiem? Bo również nie raz oko zawiesilem na ufoku ale ten
n.....n - @azurri to fakt, jest świetny całościowo :D a niestety informacji o nim tak...

źródło: comment_QcYb3AK5J7oXRpysS3FoGtwBuVn0UnEH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@niebenben:
Focus 2.5t to Turbo a ja robię często odcinki kilku km więc nawet nie zdąży się zagrzać, bardzo paliwożerny - LPG wskazane. No i turbo trzeba studzić po jezdzie, trzeba dbać.

FN2 to wolnossak, nie straszne mu krótkie odcinki, bardzo mi się podoba zewnątrz, wewnątrz też ok choć zgadzam się deska rozdzielcza zbyt futurystyczna, taki plastik-fantastik ale nie odstrasza mnie, może być. Ani mnie jara, ani ziębi, po prostu ok, niech będzie

Autem też chciałbym czasem wyskoczyć na tor a fn2 świetnie się spisuje w takich warunkach. Na codzien jest podobno za twardo ale można trochę to zmodyfikować sprężynami eibacha i wysokoprofilowymi oponami (czy nisko, mam zapisaną zakładkę na kompie do tematu
  • Odpowiedz
@niebenben: zdecydowałem się na civica i okazało się że trudno znaleźć coś porządnego

Pojechałem 350km do Gdańska, dobra cena była i po remontach (wahacze, skrzynia itp)
Na miejscu wyeksploatowany środek, przebieg podany 160k ale był z 100k wiekszy. Maglownica stukała na postoju przy szybkich ruchach kierownica, skorodowany dziurawy wydech, coś tam jeszcze bylo. Brak przeglądu, jedną z opon z wbita śruba.
Odpuściłem bo skarbonka która była zajechana, wsadzisz kasę a i tak samochód zmęczony i się nie podoba. Jeszcze obejrzałem dwa w okolicy ale ulepy z
  • Odpowiedz
  • 1
@azurri eh, to jednak trochę przykro że nie udało się kupić tego co akurat chciałeś. Myślałem że z TypeRami nie ma aż takich problemów z dostępnością bo akurat byłem świadkiem jak kumpel kupił takiego w 2 tygodnie w super stanie - widocznie miał szczęście. Deep bronze spoko, podoba mi się a niewiele ich chyba :D

Ogólnie przy tego typu autach jak st/Type R/gti trzeba iść na ustępstwa bo chyba niemożliwe jest
  • Odpowiedz