Wpis z mikrobloga

  • 1215
We wtorek oddałam karmę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie. Zrobiłam to w ramach #mirkowyzwanie.
Czy zrobiłabym to bez wyzwania?
Pewnie nawet bym o tym nie pomyślała. Ale mimo tego mam wielkie #czujedobrzeczlowiek. Nawet pomijając to, że te 30kg karmy to tak naprawdę nic.
Wtorek, 19.03, godziny popołudniowe
Razem z koleżanką i budżetem około 250zł wsiadłyśmy w samochód i podjechałyśmy do Makro w celu zakupu karmy. Wydałyśmy około 200zł na 23,5 kg karmy dla psów i 7,5kg karmy dla kotów wysterylizowanych.
Schronisko na Gilowej
Schronisko znajduje się blisko głównej drogi, dwie minuty drogi od linii tramwajowej (1). Mimo tego jest tam cicho, słychać tylko szczekanie psów. Sama droga dojazdowa to zwyczajna, ubita droga.
Na powitanie wyszła do nas pani, która razem z nami zabrała worki i otworzyła nam wejście do schroniska.
A ja zrozumiałam, jak niewiele przywiozłam.
Nie pytałam, ile było tam psów, ale zdecydowana większość boksów była zapełniona. Same psy stały spokojnie i patrzyły na nas, jedne skakały i chciały się bawić, inne po prostu dawały się oglądać.Niektóre były naprawdę piękne, kilkuletnie, inne już zbyt stare, żeby przychodzące tam rodziny na nie spojrzały.
Nie zostałyśmy długo, bo było nam ich zwyczajnie zbyt żal.
Na wakacje wrócimy i oddamy jeszcze więcej.
Reszta zdjęć w komentarzach.
#czestochowa
Artosh - We wtorek oddałam karmę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie...

źródło: comment_B3xZ4b4b7JG8m3Uh3QcBHsQxMyLs5WvG.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
@Artosh: super postawa i bardzo pochwalam
Gdybyś jeszcze kiedyś chciała pomóc schronisku to tak jak @Pat6er pisał, można zakupić lepszą jakościowo karmę i taniej z darmową dostawą np. z Zooplus. Ja tak kiedyś zrobiłam, kupiłam prawie 40kg karmy i zooplus przesłał od siebie drugie tyle, co było niemałym zaskoczeniem :}
  • Odpowiedz
Czym się różni żarcie dla kota bez jajec od tego dla


@wojtoon: Niczym różnić się nie powinna. Układ pokarmowy po kastracji kota jest taki sam jak był. Jedyne co się zmienia, to ewentualnie to, że taki wychodzący kocur ma mniejsza ochotę uganiać się za kotkami i ewentualnie wdawać w bóki, więc może potrzebować trochę mniej energii z żywności. Jednak tu w zupełności wystarczy dać kilka łyżeczek mniej karmy by nie był
  • Odpowiedz
@Artosh mily gest, ale czasami zanim sie zacznie cos robic warto wejsc na strone schroniksa, zakladka "Możesz pomóc!", i przeczytac:

Każdy może nam pomóc przekazując nam dla naszych podopiecznych darowizny rzeczowe:

- karma dla psów i kotów, bardzo mile widziana karma klasy premium oraz karma dla kociąt i szczeniąt (na chwilę obecną, potrzebujemy najbardziej suchej karmy dla psów wysokoenergetycznej typu "active/sport" o zawartości białka surowego powyżej 25 % oraz karmy mokrej dla
  • Odpowiedz
@przekojot: nie wiem jak suche, więc wyliczenie może być przestrzelone, ale macsy mokre dla kota w zooplusie wychodzą jak kiedyś liczyłem ok. 20% drożej niż whiskasy w kerfie. A to tylko porównanie ceny za tę samą wagę, a zwierze najada się mniejszą ilością. No i oszczędzasz na weterynarzu patrząc długofalowo, bo prawdopodobieństwo wystąpienia problemów zdrowotnych maleje. Jakość składników przy niewielkim wzroście ceny rośnie niesamowicie.

Wręcz karmy, które w marketach czy innych
  • Odpowiedz
@Artosh: Cześć, konto mam od dawna, ale rzadko używam tylko sobie lurkuję. Musiałem odzyskać hasło, żeby napisać że zainspirował mnie Twój wpis i zamówiłem trochę karmy do schroniska w moim mieście :) Dzięki!
  • Odpowiedz
@Pat6er: Akcja super i należy się absolutna pochwała - ale jako mówisz, pedigree to jedna z najgorszych karm na rynku, chappi daleko nie odstaje, lepiej zrobić mały wywiad i kupić online lepsze karmy.
  • Odpowiedz
@Artosh: Brawo ale to nie rozwiązuje problemu. To tak jak wysyłać ryż do Afryki. Potrzebna jest obowiązkowa kastracja wszystkich czworonogów bo część trafia do schroniska ale nie jesteście świadomi ile kotów i psów jest topiona albo rozwalana o ścianę mocnym uderzeniem. Posiadanie zwięrzęcia to nie przyjemność ale przywilej za która trzeba płacić.
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura: gadasz bzdury - kastraty, czy to koty czy psy, mają tendencję do tycia, więc podaje im się karmę mniej energetyczną. O innych negatywnych wpływach kastracji nie wspominam a jest tego trochę. Kto zainteresowany, może znaleźć w necie opracowania uniwersyteckie.
  • Odpowiedz