Wpis z mikrobloga

#gdc Nadchodzi rewolucja w graniu. Kolejna generacja konsol będzie ostatnią. Ilość zajebistych ficzerów dla devów które zapowiedziało google sprawia że #stadia momentalnie stanie się jedną z najlepszych platform do wydawania gier.

I tak wiem że #pcmasterrace #ps4 i #xboxone będą hejtować ale...zdaje mi się że miliony Azjatów #!$%@?ących na mobilkach bardziej działa na umysły devów. Stadia startuje w tym roku, pewnie pod koniec. Zapowiedziane gry? Doom Eternal, Assassin's Creed Odyssey to pewniaki. Ale skoro Ubisoft i Bethesda są niż na pokładzie a devkity trafiły do ponad setki studiów to myślę że mamy naprawdę realną konkurencję dla tradycyjnych konsol.
  • 29
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@G_Addams I dlatego najpopularniejszą platformą do grania na świecie jest smartfon z Androidem.

Wyjdź z banki, bez powodu Sony, MS i Google nie robią swoich streamingów na wszystkie urządzenia.
  • Odpowiedz
@Gert456: smartfon jest najpopularniejszy, bo jest popularny w Azji, a Azjatów jest dużo. Poza tym rynek konsol jest silnie sprzężony z rynkiem producentów telewizorów (ups... Azja).
Gracz konsolowy i gracz smartfonowy to tylko częściowo podobny typ klienta. Różnic jest w gruncie rzeczy znacznie więcej i nikt nigdy nie odwróci się tyłem do gracza konsolowego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Majku_ To z Azja to częściowo bzdura bo w USA I w Europie tez smartfon rządzi jako platforma do grania. Różnica polega na tym że dotąd na smartfonie były gownogierki a teraz ograsz nowego Asasyna.
  • Odpowiedz
@Gert456: mimo wszystko. Niech nowy Asasyn za trzy lata chodzi nawet na smartwatchu, to jednak zawsze będzie masa ludzi (w tym ja), która zamiast pierdzielić się z wyświetlaczem 5'', woli usiąść przed dużym telewizorem na wygodnej kanapie i grać komfortowo, a nie w metrze na kolanie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Majku_ No spoko, ja też usiądę przy TV. Tylko bez konieczności odpalania konsoli, a od czasu do czasu dokończę granie w łóżku z telefonem czy coś.
  • Odpowiedz