Wpis z mikrobloga

@goomba-pl: Tak ci się wydaje. To nie znaczy, że musisz mieć termometr kwantowy, ale jednak coś porządnego i niezawodnego się przydaje. Kapslownica do wyrzucenia, ta cię tylko wnerwi.
Aaa i tu masz brewkit w zestawie, a chciałeś podobno pierwsze z ekstraktów...
@goomba-pl: ja jestem zwolennikiem przezroczystych fermentorów.

kapslownica lepiej młotkowa niż jakaś greta (tfu #!$%@?)

a piwo z ekstraktów dla mnie to jednak nie to samo co ze słodów. ale piłem tylko dwa i to nie swoje. chociaż nieporównywalnie mniej sprzętu trzeba.
@goomba-pl: @piwowarz_pl: Tam z Piwowarz-a są całkiem spoko zestawy. Tak na początek z ekstraktów potrzebne Ci będzie:
-Fermentor (najlepiej taki +30l)
-kranik
- rurka do przelewu (igelitowa najtańsza było dopuszczona do kontaktu z żywnością - znak widelca i łyżki o takim fi żeby weszła na kranik)
-garnek
-kapslownica (jak reczna to polecam Eterne)
-kapsle
-środek do dezynfekcji (Ja polecam OXI -najtańsza opcja kupić w auchanie lub innym carrefurze(napisz na prv
@goomba-pl: jak chcesz po taniości to sprzedam ci tip który dał mi ktoś gdy sam startowałem.
Musisz mieć fermentor (może być nawet wiadro z casto 12 litrów z deklem albo balon od wina ), kupujesz ekstrakty, drożdze i bulbator . Zbierasz butelki po napojach gazowanych i hejo
To jest próg wejścia z czasem czytanie bloga i for da ci większy obraz
@goomba-pl ja brałem z Browamatora zestaw super start. Do tego z czasem zrobiłem chłodnice diy i ogarnąłem garnek 13l i wystarcza mi to na wygodne warzenie z ekstraktów.