Wpis z mikrobloga

@Neoplan: pamiętam jak jechałam autobusem z ortezą na nodze i kulami, więc zajęłam sobie grzecznie jedno miejsce z brzegu na "czwórce". Przez całą drogę myślałam, że wszystkie babcie mnie zjedzą wzrokiem, mówiącym jakim prawem tam siedzę xD
  • Odpowiedz
@droid43210 raczej nie chodzi o 60 worków na raz.
Ja 5 lat temu jak w budownictwie robiłem to wniosłem dokładnie 75 worków piasku po 20 kilo właśnie na 4 piętro .
Część nosiłem po 2 worki, potem po 1 bo masakra.
Potem przez tydzień z łóżka nie mogłem wstać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Thachi: lol ale zabawne. A moja nauczycielka etyki w szkole (chodziłam zarówno na nią, jak i na religię) uczyła mnie, że kobieta podaje rękę mężczyźnie pierwsza, miejsce po przekątnej od kierowcy przeważnie jest w samochodzie tym najlepszym i tutaj uwaga... mezczyzna ustępuje kobiecie a kobieta starszemu mezczyznie hehe ale beka seba opowiedz to karynie przy pifku xdxdxd lepiej nie pracuj w gastronomii bo padniesz ze śmiechu układając sztućce albo Cię
  • Odpowiedz
@Ohjeny: To co napisalas to staromodne zwyczaje, które dzisiaj nie mają sensu, a na pewno nikt nie wymusi na mnie bym traktował wyjątkowo kobiete tylko za to że jest kobietą. W dupie mam tą twoją kulturke jeśli stawia mezczyzn w takiej roli
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: Co zabawne o calowaniu kobiet w dłoń już nie wspomniała, bo tylko ujawniłaby to, że te zwyczaje już mogą odchodzić. Jej argumentem jest to, ze taka jest po prostu kultura i dobre wychowanie - dlaczego ja mam dostosowac się do tych zwyczajów? To, ze kiedys byly bardzo popularne a teraz mogą niektorym się nadal podobać - nie jest zadnym argumentem. Nie ustępuje kobietom miejsc, bo nie traktuje ich ulgowo.
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: @Thachi:
Ale dzien dobry już mówicie? Tradycja jest w porządku jesli dotyczy mężczyzn lub obie(wszystkie? ) płci? Poza tym od kobiet z zasady wymaga sie więcej w tej kwestii.

Zresztą ustepowanie kobiecie w autobusie to jakas totalna rzadkość, a zachowujecie sie jakbyście całe zycie przeze mnie stali.

Nikt tego od was nie wymaga. Ale mi by bylo glupio siedzieć obok stojącej kobiety w ciąży, albo osoby starszej.
  • Odpowiedz
@Ohjeny: > Ale dzien dobry już mówicie?...

Tradycja mówienia dzień dobry jest sensowna i obowiązuje tak samo obie płcie, więc tak

Tradycja jest w porządku jesli dotyczy mężczyzn lub obie(wszystkie? )
  • Odpowiedz
call me old fashioned, ale śmiesznie wygląda siedzący facet w pełni sił koło obładowanej ledwo stojącej dziewczyny


@ruok: a kto jej kazal tyle siat brac ze sklepu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Thachi: wybacz, zapomniałam Ci odpisac.

Tradycja mówienia dzień dobry jest sensowna


Czym się różnią? Kolejność wchodzenia przez drzwi czy podawania ręki też ma sens. Nie robi się dziwnie i nikt sie nie
  • Odpowiedz
@ruok: skoro niezależnie od płci warto komuś ustąpić to dlaczego podajesz konkretnie przykład kobiety cierpiącej przez nieuprzejmych facetów, a potem konsekwentnie się trzymasz tego przykładu? zawsze jest to #!$%@?, że "trzeba sobie pomagać", "trzeba innych szanować", ale w praktyce zawsze chodzi o to, że faceci nie zachowują się tak jak trzeba wobec kobiet - nigdy odwrotnie

już widzę jak oburzasz się, bo stoi w autobusie jakiś wyraźnie zmęczony i blady
  • Odpowiedz