Wpis z mikrobloga

Kupiłem uszkodzony pojazd ( zabrany dowód, uszkodzon tył) w celu wyjęcia kilku części z opłaconą polisą na cały rok.
Nie przerejestrowywałem go na siebie, dziś go zezłomowałem i nie wiem co dalej zrobić z OC.
Zostało jeszcze 3msc opłaconej polisy w TUZ ubezpieczenia.
Zostawić to i nic do nich nie zgłaszać ( po 3msc skończy się OC i automatycznie mi nie przedłużą, bo przejąłem tą polise ), tylko wyrejestrować pojazd w WK i tyle ?
Wiem, że mogę odzyskać składkę za te 3msc jednak musiałbym przepisać OC na siebie, a cholera wie jaką rekalkulacje by zaraz zrobili, być może na moją niekorzyść ( Choć mam full zniżek, wiek 26+ i mieszkam pod miastem ).
Dobrze myślę ?
Mogę też zgłosić złomowanie pojazdu na danych z Polisy sprzedającego ( Imie, nazwisko adres ), jednak wtedy chyba on dostanie zwrot OC ?

#ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
  • 10
@Excalibue: Zwrot składki w razie wyrejestrowania samochodu należy się osobie zawierającej umowę ubezpieczenia OC. Nabywca auta przejmuje OC i może z niego korzystać, ale jeśli z niego rezygnuje (bo zawiera gdzie indziej lub wyrejestrowuje auto), to niewykorzystana składka jest zwracana sprzedawcy. Jeśli więc wyrejestrujesz pojazd, to poinformuj o tym sprzedawcę, by wiedział, że może uzyskać zwrot składki
@mskbeatbox: @CzakNorris
Art. 41 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych: "1. Zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia przysługuje w przypadku: 3) rozwiązania umowy w związku z jej wypowiedzeniem przez posiadacza pojazdu mechanicznego, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu w przypadku określonym w art. 31 ust. 1 – zwrot składki przysługuje posiadaczowi, który przeniósł prawo własności tego pojazdu;"
@Ubea_pl: Tutaj jasno jest opisane, że chodzi o rozwiązanie w związku z wypowiedzeniem. Punkt pierwszy przytoczonego artykułu tyczy się wyrejestrowania pojazdu, a w nim nie znajduję nic na temat tego, że zwrot przysługuje sprzedającemu.
@Ubea_pl: Mhm, tylko, że kolega nie złożył i nie ma zamiaru składać wypowiedzenia z art. 31.

Przejął prawa i obowiązki z polisy. Jak zezłomuje auto i wyrejestruje to on otrzyma zwrot, nie kompromitujcie się.
Dobra, czyli wyslac do TUZ, wypowiedzenie oc z podaniem nr konta do zwrotu niewykorzystanej skladki. W wypowiedzeniu wpisac dane osobowe ktore sa na polisie czy swoje ? W koncu polisa przeszla na mnie to chyba swoje ?. Dostalem nawet list od Tuz ze dostali info o nabyciu pojazdu i ze w polisie nie ma zadnych finansowych zalwglosci, wiec niekorzystnych dla mnie rekalkulacji byc nie powinno. Na wszystkie trzy inne auta ktore na
@Excalibue: Wyślij tylko zaświadczenie o demontażu + wniosek o zwrot składki (W związku z demontażem pojazdu proszę o zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia z polisy KOS........... na konto numer .......) podpisz się pod tym i tyle. Żadnego wypowiedzenia w takiej sytuacji się nie składa.