Wpis z mikrobloga

Szybka piłka: jakiś czas już biegam, jakieśtam półmaratony nie półmaratony, na siłkę nie chodziłem. Teraz chciałem na poważnie się za to zabrać żeby zrobić rzeźbę, kumpel i ogólnie internety polecają full body workout, tylko że problem jest z 1 ćwiczeniem: podciąganie się, no jestem taki suchoklates w łapach że nie podciągnę się ani razu xD czymś to ćwiczenia mógłbym zastąpić? Lub co w takiej sytuacji. Pytanie debilne, wiem. Ale moje doświadczenie z siłką jest mniejsze niż 0.
#mikrokoksy #silownia
  • 10
@JednoPytanieISpadam: robic negatywy czyli:
Podkladasz skrzynie/lawke lub jakies podparcie pod nogi, wchodzisz i wskakujesz na drazek i pozniej jak najwolniej sie opuszczasz wedlug badan faza koncentryczna jest wazniejsza i na niej trzeba sie skupiac. No I powtarzasz to ile razy mozesz I progresujesz powtorzeniani, mozesz tez stosowac rozne chwyty, podchwyt, nachwyt czy tez neutralny czyli najsilniejszy chwyt. Rowniez mozesz uzyc gum.
@kubik1410: Wszystko dobrze, ale ekscentryczna - przy negatywach nie masz koncentrycznej w ogóle. Tylko trzeba pilnować, żeby robic do końca - bo przy negatywach czasem brakuje tego wykończenia zakresu - i potem problem z właściwym podciągnięciem.

Aha - i neutralny nie jest najsilniejszy bo wyłącza biceps częściowo. Ja byłem w stanie robić 8-10 podchwytem, neutralnym 1-2, nachwytem zero.