Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki czy jest tu ktoś z #emigracja a dokładniej #holandia i #niemcy ? Planujemy wraz z różową osiedlić się na dłużej i wybór padnie na jedno z tych dwóch i chcę wiedzieć jak to wygląda z perspektywy kogoś kto jest na miejscu (wiem, że dowiemy się jak dojedziemy ( ͡ ͜ʖ ͡) ) Jak jest z rynkiem pracy dla par, cenami mieszkań, czy ciężko znaleźć uczciwą "agencje" pracy? Może macie jakieś źródełka ze sprawdzonymi ofertami pracy :)
  • 41
via Android
  • 0
@grap32 z tej strony elektromonter a wcześniej robiłem jako monter konstrukcji stalowych, język niemiecki narazie biernie bo tylko w szkole kiedyś miałem podstawy, ale mimo wszystko skupialem się na angielskim a holenderskiego zupełnie nic. Po pobycie w Anglii nie mam bariery językowej przynajmniej w tym języku, a urzędowy język danego państwa jest dodatkową opcją do samorozwoju kiedy będziemy się go uczyć na miejscu :)
@XshyX: dobrze by było iść na kurs języka przed wyjazdem
Jakbyście mieli jechać do Holandii to nie dajcie się skusić pierwszej lepszej ofercie bo rekruterki często zapewniają, że będzie praca na pełen etat, a potem się okazuje, że pracy jest mało, np 2 dni w tygodniu po parę godzin, a za mieszkanie w sensie pokój min. 2 osobowy golą 100€ na tydzień od osoby
Większość agencji zarabia w ten sposób oszukując
via Android
  • 0
@Naturmensch właśnie gdzie by to nie było to na start chcemy się złapać do tymczasowej pracy dla nas obojga przez jakąś agencje i jeżeli stwierdzimy, że będzie warto zostać to będziemy rozkładać skrzydła, na ewentualne potknięcia też bierzemy poprawkę i przede wszystkim zaplecze finansowe bierzemy ze sobą ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Naturmensch: gdyby tak było to by sobie wynajęli lub polscy milionerzy zaczęli na wynajmie takim osobą zarabiać, tu jest wolny rynek, nie ma frajerów, gdyby to było dochodowe to by zaraz ktoś zaczął zarabiać na tym.
Spróbuj od takiej agencji wynająć sam kawałek pokoju, lub z kumplem cały, jest taniej jak w Airbnb. żadna agencja Ci go nie wynajmie bo na tym nie zarabia a dopłaca, agencje zarabiają na dostarczeniu pracowników,
@Naturmensch: człowieku znasz sposób na podwajanie kapitału w miesiąc? to zarabia szybciej jak Bitcoin w 2017 roku, niedługo będziesz bogatszy od Buffeta, on zarabia tylko 20% rocznie... obudź się ze snu bo masz halucynacje po blanciku
@XshyX: Opie tu masz właśnie obraz estetyki dyskursu jaka panuje wśród elity intelektualnej naszej zacnej diaspory. Mieszkając z Polakami, nawet mając to wielkie szczęście, żeby nie trafić na narkomanów i/lub alkoholików, to jednak nie ominie Cię to wieczne udawadbianie sobie nawzajem własnej racji i nieustające próby zdyskredytowania osądu świata drugiej strony.
@jaktrwogatonawykop: troche xD bo ktos ci prosto napisal wyzej, a dalej brniesz w swoje. Zaden z ludzi przyjezdzajacych na prace sezonowa nie wynajmie sam pokoju/kawalerki bo: trzeba znac jezyk, obowiazuje cie umowa, ktorej nie mozesz zerwac z dnia na dzien, musisz sam wziac internet na umowe na 2lata, sam placisz media (wroc do braku jezyka)
@Vittel: ale są tu bogaci Polacy którzy by wynajmowali takie pokoje tym ćpunom jakby na nich zarabiali, ale nie zarobią bo agencje wyczyściły rynek dopłatami do pokoi. Serio myślisz że nikt by się nie skusił na zarobek 100% miesięcznie?

Sam bym tak pokoje wynajmował już mam wystarczającą zdolność kredytową, ale wiem że tylko to by cofnęło moje życie o kilka lat do tyłu i wolę zarabiać na czymś innym
ale są tu bogaci Polacy którzy by wynajmowali takie pokoje tym ćpunom jakby na nich zarabiali, ale


@jaktrwogatonawykop: no i sa i zarabiaja. Tylko nie na cpunach, a zwyklych ludziach. Widze na grupach zapytania o pokoje i widze, ze takie pokoje ludzie oferuja. Tylko problem jest taki, ze jezeli jedziesz na gotowca przez agencje to czesto jest to mala miejscowosc, nie masz auta wiec lepiej brac przez agencje. Jak jestes w
@jaktrwogatonawykop: no i co z tego, ze mieszkales na drogim. Jak se takie znalazles to co mnie to xD ja mialam 40m^2 za 400€ ze wszystkim. Znajomi teraz w wakacje byli na zadupiu na bawarii i tez znalazlam im tansze mieszkanie, ale co z tego jak mieli by podpisywac umowy i zalatwiac papiery skoro nie znaja jezyka xD