Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, próbuję wczytać podkład z #autocad do #revit. Niestety podkład wczytuje się jako prostopadłościan który jest długi na kilka kilometrów. Spotkał się ktoś z czymś takim? Czytałem że można spróbować w 3D zaznaczyć przestrzeń w której jest rysunek 2D i usunąć wszystko prócz zaznaczenia. Wiem ktoś jak to zrobić?

#pytanie #pytaniedoeksperta #kociochpyta #cad #architektura #budownictwo #inzynieriasrodowiska #cad
  • 17
  • Odpowiedz
@SaiGasai: tzn obszar jest długi czy obiekt się źle skaluje? Jak obszar to chyba najlepiej widok boczny 2x klik rolki i wywalić to co na górze? Może jakiś mały punkt sie wcisnął przez przypadek
  • Odpowiedz
@SaiGasai: tzn obszar jest długi czy obiekt się źle skaluje? Jak obszar to chyba najlepiej widok boczny 2x klik rolki i wywalić to co na górze? Może jakiś mały punkt sie wcisnął przez przypadek
  • Odpowiedz
@SaiGasai: co masz w tym podkładzie, moze xref albo blok ktory ma cos na defpoint w pkt 0,0 i tego nie widać albo dynamiczny z jakimś gripem w 0,0 a caly rys masz oddalony gdzieś, w kazdym razie to błąd podkładu w cadzie
  • Odpowiedz
@SaiGasai: ok mowisz ze jak odzoomujesz to masz rys u gory w rogu, tzn ze w lewym dolnym jest cos niepotrzebnego i musisz to ogarnac i wywalic
ale juz pozatym to skoro sie importuje do revita to pewnie wystarczy tam przesunac ten podklad sobie. co ci przeszkadza ze jest z jakims obcym i przez to za dlugi? i tak to obrysowujesz pewnie w rvt i wyrzucasz
  • Odpowiedz
@przemd11: Przeszkadza bo wszystko zamula bardziej niz normalnie i mam problem z widokiem 3D bo wywala mi gdzieś go w kosmos i nie mogę zlokalizować tego co rysuje.
@Dyfjatko: Zaraz to sprawdzę ale nie wiem czy część linii nie znikała
  • Odpowiedz
@Dyfjatko: Jednak revit nie pozwala mi rozbić obiektu bo ma za dużo elementów :/ No ale najwyżej obrysuje podkłady i potem je usunę i zobaczę co wtedy się stanie z widokiem 3D
  • Odpowiedz