Wpis z mikrobloga

O_o idę do roboty i myślę - napiszę "Pijta ze mnom kompot" bo dostałem ofertę pracy w #nowazelandia, a tu tag #!$%@? jakimś #zamach.

I tak napiszę bo mam ochotę się pochwalić. W styczniu zatwierdzili mi wizę poprzez proces SCM ("Skilled Migration Category Resident Visa"). Nie spieszyło mi się z przeprowadzką, bo nie aż tak dawno przeprowadziliśmy się z żoną do Malagi i planowałem zacząć czegoś szukać pod koniec marca i lecieć w czerwcu. Przypadkiem agent, z którym rozmawiałem ponad rok temu się odezwał, dwie rozmowy i dziś w nocy dostałem na maila ofertę, przyzwoita kasa, świetna firma, biura w #auckland, w centrum, chyba nawet z widokiem na ocean, pokrywają koszty przeprowadzki itp.. Tak więc miesiąc jeszcze w Hiszpani, miesiać na ogarniecię się w Polandii i wylatuje do kraju owiec. Życzcie nam powodzenia bo to naprawdę daleko!

#pracbaza #chwalesie #newzealand
  • 11
@andreasr: Microsoft D365 for Finance and Operations. W IT mam prawie 12 lat doświadczenia, z czego 10 z systemami ERP, z tym konkretnym prawie 6. Na SAPa brata młodszego pokierowałem (ja nigdy z SAPem nie pracowałem) i od kilku lat tak leci do przodu jak rakieta, chyba ciężko o lepszą robotę w IT, praca wszędzie, kasa zdecydowane top, a robota zwykle luźna (chociaż on bardziej programista to musi już trochę czasem
vide tygodniowe delegacje co chwilę


@andreasr: Naprawdę lekka, omijam prace w stylu kontraktora albo typowego konsultanta więc tych delegacji nie ma prawie w ogóle. Przez ostatnie 6 lat byłem wysyłany -> dwa razy na tydzień do Amsterdamu, dwa razy na tydzień do Polski (jak pracowałem w UK), i raz na tydzień do Kanady. Czasem do tego jeszcze się zdażyły jednoniowe wypady do klienta (czasy uk). Poza tym praca w biurze 70%
jeśli jesteście bardziej od strony IT to pewnie tak


@andreasr: Fakt, staram się bardziej zawsze pracować Functional\Technical (czyli w sumie taki trochę management developerów) niż jak wielu konsulatów bardziej Business\Analitycs. Sam jestem po informatyce, w pierwszym pracach pisałem kod, znam się dobrze na bazach danych więc łatwiej mi niż wielu konsultantom, ktorzy nie mają pojęcia o stronie technicznej i jak widzą PowerShella albo jakiś kod to czarna magia ( ͡°