Wpis z mikrobloga

Kolega Reiter w jednej z waszych dyskusji pisze, że nie interesują go inne dyscypliny, a ty jak mantrę wklejasz ile jaka sekcja medali


@4lord: mnie interesuje Cracovia! Nie tylko piłka noiżna. Weź tego kolegę zapytaj czy go hokej interesuje. ja tylko rozwinąłem myśl, że Cracovia to coś więcej niż piłka nożna. A ten twój kolega to chyba niedługo za legią będzie. W końcu najlepsza obecnie drużyna!! A wisłą to juz przeszłość.
  • Odpowiedz
@fullversion: Krytykuję Piłsudskiego, żeby zdyskredytować Cracovię?
Albo trollujesz albo naprawdę masz jakiś nieodkryty jeszcze syndrom
BTW. interesuje cię Cracovia, ale coś dużo o Wiśle piszesz(vide twój wpis)
  • Odpowiedz
@4lord: @Bandurek: to policzcie moje wpisy... Który z was coś o argumentach pisał?

I sprawdzimy komu więcej czasu poświęcam. Poza tym, odpisuje nie tylko wam. Stąd możecie coś o wiśle natrafić.

zamiast udowodnić, ze Cracovia to żydowski klub, schodzicie na wycieczki personalne xD a jedyne co potraficie wkleić to link do historiawisły xD
  • Odpowiedz
Wśród założycieli Cracovii wymienić można:
Romana Pollaka, Wacława Wojakowskiego, Bernarda Millera.

Prezesami byli kolejno: Bernard Miller, Michał Rozwadowski, Stanisław Kopernicki, Kazimierz Jurjewicz, Jan Stach, Edward Cetnarowski...

Pierwszym trenerem Cracovii był anglik - William Calder, drugim Czech - František Koželuh, dopiero trzecim: Józef Lustgarten - błędnie uważany za założyciela Cracovii - w istocie nie był nim, bo do klubu dołączył dopiero we wrześniu 1906. Z pewnością natomiast był i jest jednym z symboli
  • Odpowiedz
Krytykuję Piłsudskiego, żeby zdyskredytować Cracovię


@4lord: nie jest Piłsudski jednym z ojców niepodległej Polski? Wraz z Dmowskim i Paderewskim? Ty wad szukasz u jednego, a wady ma każdy. Gdyby Piłsudski nie był sympatykiem Cracovii, tylko wisły to sam byś go wymieniał, byleby dogryźć. Dostałeś listę osobowości sympatyzujących z Pasami, a dalej o Piłsudskim nawijasz xD
  • Odpowiedz
@fullversion typie ale ja nie mam nawet zamiaru nic ci udowadniać :D Co ty myślisz, że ja się będę tutaj z tobą kopał ? #!$%@? się na tag (choć twierdzisz że bardziej interesuje cię cracovia) wklejasz kilogramy tekstu nie wiadomo po co, prowokujesz , spamujesz - na co ty liczysz? Weź się puknij chłopie. 8)
  • Odpowiedz
@Bandurek: liczę na to, ze się odwalisz i będziesz się dalej brandzlował pod gts. Co od was nikt nie zaśmieca tagu Cracovii? Twittera czy youtube? Ślepy jesteś czy udajesz? Ty mi nic nie udowodnisz, bo jesteś dzbanem zwykłym. Dlatego daruj sobie chociaż pajacowanie. Zero konkretów, a mi zarzucasz śmiecenie xD

PS google dobrze indeksuje z wykopu. Ot cały sekret. Przy waszej propagandzie, warto by inni mieli dostęp do różnych wiadomosci i
  • Odpowiedz
@fullversion: W takim razie co Pan Piłsudski zrobił dla odrodzenia Polski?
Zsumujmy:
- agent Austrii(to nie wada, bycie agentem nie oznacza od razu działanie na szkodę kraju)
- narażanie cywilów przez akty terrorystyczne PPS
- Aspirowanie do reprezentowania Polski(Polska stojąc po stronie państw centralnych byłaby przegraną stroną, gdyby nie działania naszych na zachodzie).
- Chęć wywołania w Królestwie kolejnego powstania(sic!)
- ucieczka przed bitwą warszawską
- Zamach majowy
- niechęć wobec
  • Odpowiedz
Ale co to ma za znaczenie jakie zasługi historyczne ma Cracovia? W ogóle nie o tym mowa.


@Negard: sam napisałeś:

Ale trochę to prawda, tutaj chodzi o to, ze Wisla przyciąga kibiców na stadiony.


Kiedyś przyciągał kto inny i to nie znaczy, że zawsze będzie przyciągał. Chcesz kibiców przyciągnąć? To sobie Barcelonę sprowadź. Jakoś o widzewie, który wspomniałeś nikt nie pamięta i świat nadal się kręci.
  • Odpowiedz
  • 3
@fullversion Prawie 17k karnetowiczow pamięta o Widzewie xD No ja sie jaram, ze Cracovia gra w ekstraklasie, jak sa derby to caly Kraków mówi. Wiadomo, ze chce, zeby drużyna której kibicuje byla najlepsza, ale również chciałbym aby nasze stadiony w Polsce sie zapelnialy. A jak gracie dobrze to napinka jest straszna i to buduje klimat. Piszesz tak jakbys chcial, zeby Wisla spadła do tej 4 ligii. Niebyloby wtedy meczu takiego jak w
  • Odpowiedz
@Negard: Podchodzę do tego inaczej, niz tylko o fajnie grają to im kibicoować będę.
Cracovia to od początku był Klub tworzony od podstaw. Gdzie ważny był i po dziś jest honor, tradycja, hart ducha.

Sam spójrz -> https://www.wykop.pl/wpis/38835209/nie-tylko-lajkonik-laczy-zolto-czerwonych-z-cracov/

"W zachowaniu się swojem bacz, byś zawsze postępował przykładnie, byś nie przyniósł ujmy barwom swego klubu." (Tygodnik Cracovia, 1914)

Nie ma nikogo takiego innego jak Cracovia. Ja nie patrze na siebie. Patrzę na
  • Odpowiedz
  • 1
@fullversion Ale Wisla przecież przed Panem Cupialem byla mierna. Dużo przytaczasz historii, Legia ma jeszcze gorsza, ale co zrobisz. Myślisz, ze ludzie tutaj skakali z radości, ze byla komuna i Wisle siła wzięli i zmienili na gts. Nie jest to coś czym ludzie kibicujacy Wisle sie chwałą i szczyca, nikt sie z tym nie utożsamia. Takie były czasy.

I to prawda, ze ja patrzę na to inaczej. Patrzę pod kątem sportowym i
  • Odpowiedz
powinien decydować wynik sportowy, ale lepiej miec 16 klubow na które przychodzi po te 15k widzów niz takie po 2-3k.


@Negard: to w końcu powinien decydować wynik czy frekwencja? Znaczy ok, rozumiem Twój zamysł i przyznaje racje, lepiej jak frekwencja jest dobra. Też zalezy pod jakim względem, bo lepiej z mądrym zgubić... Chcesz bezideowego społęczeństwa, które pragnie wyłącznie chleba i igrzysk? Są w zyciu rzeczy ważne i ważniejsze. A za karnet
  • Odpowiedz