Wpis z mikrobloga

Jak zrobić mod #bios dla #lenovo b570e ? Bios ma whitelist na CPU ! Obsługłuje i5-gen 2 ale tylko jakieś wybrane selekty tylko dla lenovo, podobno... Chciałem wypieprzyć celerona i wrzucić właśnie tą i5. Wyczytałem że trzeba zrobić update microcode na jakiś nowszy. Skąd to brać ? Oraz jakieś tipy ? Może ktoś podmieniał celerona na i5 w tym modelu mam nadzieje że się obędzie bez #naprawalaptopow https://www.bios-mods.com/forum/Thread-Lenovo-B570e-CPU-whitelist-removal
  • 7
  • Odpowiedz
@cysiekw: Jak ci poszło z tą wymianą procesora i whitelistą na BIOS-ie? Wgrywałeś któryś z tych BIOS-ów? Pytam, ponieważ też chcę ten temat ogarnąć i się zastanawiam czy ten BIOS od CamiloML ma wyczyszczoną whitelist dla CPU. Zastanawia mnie to bo oryginalnie wersja CamiloML została stworzona w temacie związanym z wymianą modułu WiFi, na który jest też whitelista. U mnie chodzi o wymianę zarówno CPU jak i modułu WiFi a
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@MaTTiQ moduł wifi bez zmian modyfikowałem nie modowany bios zrobiłem dump z laptopa biosu i łatałem, operacja sukces proc działa ime nie buntował się
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MaTTiQ backub bios microcode najnowsze z githuba potem hexedit podmiana ręcznie na najnowsze które były zapisanie biosu wgranie obyło się bez programatora
  • Odpowiedz