Wpis z mikrobloga

  • 563
Piękny to widok; ludzie wracają z kościoła i nie ma wśród nich ani jednego młodego człowieka
#bekazkatoli
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 103
@OdcienSzarosci to nie jest tak, że do bierzmowania trzeba przez cały rok zbierać podpisy?

@BajerOp niestety sporo moich (nawet niewierzących) znajomych twierdzi, że bierzmowanie jest im niezbędne do życia, bo śLub KośCIeLnY i bycie rodzicem chrzestnym ( ͡° ʖ̯ ͡°). To potrwa jeszcze ze dwa Polsce pokolenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Soojin21: ciemnogród, ok niech sobie każdy wierzy w co chce. Ale oni nie robią tego z wiary.

Ja nie mam bierzmowania, ślub mam cywilny i żyje, mimo że dziadki żony sapali, pogadali i przeszło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@78651: mówię o tych co chodzą a nie wierzą.

Po za tym każdy wierzący to ciemnogród dla mnie. Ale musisz mi wybaczyć bo jesteś katolikiem.
  • Odpowiedz
niestety sporo moich (nawet niewierzących) znajomych twierdzi, że bierzmowanie jest im niezbędne do życia, bo śLub KośCIeLnY i bycie rodzicem chrzestnym ( ͡° ʖ̯ ͡°). To potrwa jeszcze ze dwa Polsce pokolenia


@Soojin21: Ja bierzmowania nie wziąłem i jestem z siebie dumny, że stoję na samej szpicy tego procesu społecznego, który w Polsce się rozkręca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Soojin21: ja miałem książeczkę z podpisami z tego co dobrze kojarzę. Nie pamiętam ile to trwał,o ale z przymusu chodziłem co niedziele do kościoła, a po bierzmowaniu to już wiadomo co xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@78651: a musi wnosić? To mój pogląd na temat wiary. 170cm wzrostu to genetyka, wiara to wybór i przekazywanie wierzeń w społeczeństwie.

To nie złośliwość a fakt, wynikający z Twojej wiary.
  • Odpowiedz