Wpis z mikrobloga

Pytanko do was Wykopki !
Posiadam lapotpa Acer Predator Helios 300
- Intel(R) Core(TM) i7 - 8750H CPU @ 2.20GHz 2.21GHz
Pamięć RAM : 16,0 GB
System 64 bitowy
Grafika : NVIDIA GeForce GTX 1060

Przy grach typu Rust czy CS laptop sięga to 97 stopni czasem w WoWie przy większym dungu tak samo i tutaj moje pytanko czy to normlane w laptopach? Podkładkę mam w PredatorSense ustawiam wszystko na full razem z CoolBoostem.
#laptopy #komputery
  • 40
@BezczelnyHusarz: odczyty powinieneś brać z hwinfo, bo robi najbardziej rzetelne pomiary, w teorii możesz zejść na tym procesorze nawet do minut 140mV, ale to rzadkości jak masz dobrą sztukę to -120mV. Generalnie nie jest łatwo schłodzić 8750h, temperatury mogą nie spadać, ale możesz mieć w tym samym momencie wyższe zegary co też możesz sprawdzić, hwinfo ma opcję zapisywania pomiarów do pliku, a potem odczytu tych wartości na wykresach w LogViewer.
@BezczelnyHusarz: nic się nie stanie procesorowi, całkiem pokaźna liczba osób schodzi do -120mV na ostatnich dwóch generacjach, to nie jest jedna czy 3 osoby, po prostu nie każdy ma typową sztukę. Jeżeli napięcie będzie za niskie to zwyczajnie będzie to niestabilne i zwiększysz napięcie, nic cpu czy laptopowi nie stanie. Szuka się takiej wartości, która będzie stabilna i same zegary w testach stabilności będą jak najwyższe, największe wartości jakie widziałem to
Tylko da radę zmienić Core Voltage Offset ? zy coś da się jeszcze by zmniejszyć temp.


Teoretycznie też resztę jak cache czy integrę, ale to zbytnio dużo nie daje, więc zostaw.

dobra zmienie na -120mV i jak zobaczę zmianę , że coś np jest nie halo i lepiej wrócić do poprzedniej wersji ?

Jak nie będzie stabilne to zejdź do -80mV

Tu masz kolejną instrukcję https://www.notebookcheck.net/Intel-Extreme-Tuning-Utility-XTU-Undervolting-Guide.272120.0.html