Wpis z mikrobloga

Rolnicy to roszczeniowcy jak gornicy, gdyby ich opodatkowali to tarli by gołymi dupami o asfalt na śródmieściu tak by ich dupa piekła, mam rodzine na wsi, zawsze źle zawsze mało zawsze pod górkę


@dejwis: roszczeniowcy? Sprzedają te jabłka za kilkanasie groszy za kg a w sklepach później za kilka zl. Nie dziwię się, że są #!$%@?
@Moris299: po pierwsze jablka nie sa wcale zdrowe, drugie to jak jedo zjesz na dzien to i tak duzo. zasadzisz ogrodzie drzewo to masz dozywotnio swoje

kwestia zasadzenia pozniej tylko zrywasz. niech otworzy wlasny sklep zaplaci czynsz, klimatyzacje, marketing
swoja droga jak taka przebitka jest to latwo powinno byc sprzedac samememu kilkakrotnie drozej na insta/grupach fejsbukowych
mam wrazenie ze oni sobie posadzili drzewka, wiecej i wiecej, i mysla ze beda mieli kokosy przez 20 lat xD jak nie wiecej. i nawet obrazek pokazuje ile jablka sa warte, psuja sie szybko, niby takie dobre a w sumie sam cukier, leza na ziemi nikt nawet nie chce za darmo

@niepanimaju: Zawsze tak było, w sadownictwie, hodowli bydła, mleczarstwie… Przerzucali się na coś, co akurat przynosiło dobre zyski, rynek robił
Rolnicy to roszczeniowcy jak gornicy, gdyby ich opodatkowali to tarli by gołymi dupami o asfalt na śródmieściu tak by ich dupa piekła, mam rodzine na wsi, zawsze źle zawsze mało zawsze pod górkę


@dejwis: Nikt tego nigdy nie zrobi. Opodatkowanie rolników zawsze oznacza wzrost cen żywności. A to oznacza, że ludzie mogą głodować. Głodni ludzie mogą wyjść z widłami i pochodniami na ulice.