Wpis z mikrobloga

@ciechan666: Mieszkasz tam, pytałeś się ludzi z wozu czy mogą ci ustąpić miejsca, widziałeś jak ktoś nie może wyjechać z bramy, zapytałeś się bezpośrednio ich pracodawcy czy mają do tego prawo wysyłając mail ze zdjęciem w załączniku, czy tylko wrzuciłeś to dla nas na wykop? XD
  • Odpowiedz
Nooo a ten, kto chce wyjechac z wlasnego podworka ma czekac az ktos odjedzie? A z jakiej racji? Zakaz tam jest nie bez powodu.


@ciechan666: zakaz jest tam po to, zeby nie zostawiac samochodu i nie uniemozliwiac wyjazdu. A z takiej racji, ze zyjemy w spoleczenstwie i mamy jakas tam etyke i moralnosc, ktora np pozwala nam nie zglosic na policje dziecka ktore wzielo bez pytania cukierka albo wlasnie poczekac
  • Odpowiedz
Własnie porownales doroslego typa z tvp do dziecka, ktore nie wie co robi. Ciekawa logika.


@ciechan666: nic z tych rzeczy, staralem sie znalezc przyklad, ktory cie nie przerosnie, moge dac inny:

To tak jak podanie chusteczki higienicznej czlowiekowi, ktory ma katar - nic w przepisach, ktorych uzywasz jako argumentow, na ten temat nie ma - nie mniej jednak jest to uwazane za mila praktyke, podobnie jak kazda inna czynnosc sprowadzajaca
  • Odpowiedz
@macadamia: @ciechan666: Dla wszystkich zainteresowanych: Finlandzka to super ciasna jednokierunkowa uliczka (zobaczcie link), budynek ukazany na zdjęciu nie jest budynkiem mieszkalnym tylko BIUROWCEM (więc e argumenty że biedni mieszkancy czekają na wyjazd to gównoargumenty), na zdjęciu widać ekipę z tego samego wozu TVP która przeprowadza pod furą wywiad ze swoim interlokutorem więc pewnie cała akcja trwała 20 minut, wielka mi afera. Teraz już możecie mnie nazwać prawakiem bo
  • Odpowiedz
@Arveit: To zdjęcie nie ma na celu atakowania TVP, tylko ludzi, którzy "ja tylko na minutkę". Ja mnie to denerwuje, kiedy ja nie mogę wyjechać z własnego podwórka, bo ktoś "ja tylko na chwilkę". Ja nie staję ludziom w bramach i na podjazdach, bo mam w głowie proces myślowy "cholera, będę komuś przeszkadzał". Takie bucowate parkowanie "tylko na chwilę" niczym nie różni się od stawania na środku drogi na awaryjnych,
  • Odpowiedz
jest znak zakaz parkowania, to oznacza zakaz parkowania i koniec. Nie ma że na chwilę, że na sekundkę, że stoję obok. Zakaz to zakaz i #!$%@?.


@Arveit: No co moge powiedziec, dobrze ze na calym swiecie sady, policja, czy inne organy prawa sa troche mniej ograniczone i jednak dopuszczaja takie pojecie jak "niska szkodliwosc spoleczna czynu".

No ale coz, najwyrazniej takie zagrywki dla slabych psychicznie, nie dla twardziela wykopka to
  • Odpowiedz
@ciechan666: no zgadzam się. Najgorzej, gdy się spieszysz, a jakaś psia pala stanie w bramie "na minutkę" bo do sklepu musi. A w sklepie kolejka, a to kasjerka nie ma wydać, a to terminal karty nie przyjmuje i z minutki robi się 15 minut, a Ty stoisz. Znam to (,)
  • Odpowiedz
@macadamia: widać mam do czynienia z kimś słabo rozwiniętym psychicznie i emocjonalnie, bo za bardzo to bierzesz do siebie. Natomiast jakieś minimalne zasady współżycia w społeczeństwie wymagają stosowania się do nakazów i zakazów, a przynajmniej respektowania ich w taki sposób, by nie utrudniać życia innym. Dorośniesz to zrozumiesz ;)
  • Odpowiedz
widać mam do czynienia z kimś słabo rozwiniętym psychicznie i emocjonalnie, bo za bardzo to bierzesz do siebie. Natomiast jakieś minimalne zasady współżycia w społeczeństwie wymagają stosowania się do nakazów i zakazów, a przynajmniej respektowania ich w taki sposób, by nie utrudniać życia innym. Dorośniesz to zrozumiesz ;)


@Arveit: mam prawie trzydziesci lat i calkiem niezle mi sie zyje w spoleczenstwie, mysle ze nawet znacznie lepiej niz osobie, ktora ma bol dupy ze musi poczekac chwile na wolna brame. A akurat tak sie sklada, ze jestem na tyle bystrym gosciem, ze moge decyzje o mojej reakcji podejmowac na biezaco, a nie z gory zakladac, ze przepisy to przepisy i koniec, polecam ten stan.

Mozesz tez sie odniesc do mojego przykladu z czerwonym swiatlem, skoro taki z ciebie sluzbista, przyznasz ze to dosc celnie wbita
  • Odpowiedz
@macadamia: szpilka? Jaka szpilka? Jest czerwone to stoję. Dlaczego ktoś miałby robić inaczej?
No i wiek nie ma nic do dorosłości. Możesz mieć i 60, ale mentalność piętnastolatka, co widać z daleka. I kończę wątek, bo faktycznie szkoda czasu i klawiatury.
  • Odpowiedz
szpilka? Jaka szpilka? Jest czerwone to stoję. Dlaczego ktoś miałby robić inaczej?


@Arveit: no na calym zachodzie ludzie robia inaczej, Anglia, niemcy, szwecja, holandia, mozna wymieniac i wymieniac. Uwazasz, ze mieszkaja tam niedojrzali ludzie, skoro nie rozumieja ze maja sie zatrzymac? Wg przepisow jest to zabronione, nie mniej jednak jak nie bedziesz przetaczac sie #!$%@? przez ulice, mozesz to robic nawet pod okiem policji. Ja #!$%@?, widze ze jak ci
  • Odpowiedz