Wpis z mikrobloga

@ciechan666: Mieszkasz tam, pytałeś się ludzi z wozu czy mogą ci ustąpić miejsca, widziałeś jak ktoś nie może wyjechać z bramy, zapytałeś się bezpośrednio ich pracodawcy czy mają do tego prawo wysyłając mail ze zdjęciem w załączniku, czy tylko wrzuciłeś to dla nas na wykop? XD
Nooo a ten, kto chce wyjechac z wlasnego podworka ma czekac az ktos odjedzie? A z jakiej racji? Zakaz tam jest nie bez powodu.


@ciechan666: zakaz jest tam po to, zeby nie zostawiac samochodu i nie uniemozliwiac wyjazdu. A z takiej racji, ze zyjemy w spoleczenstwie i mamy jakas tam etyke i moralnosc, ktora np pozwala nam nie zglosic na policje dziecka ktore wzielo bez pytania cukierka albo wlasnie poczekac 20
Własnie porownales doroslego typa z tvp do dziecka, ktore nie wie co robi. Ciekawa logika.


@ciechan666: nic z tych rzeczy, staralem sie znalezc przyklad, ktory cie nie przerosnie, moge dac inny:

To tak jak podanie chusteczki higienicznej czlowiekowi, ktory ma katar - nic w przepisach, ktorych uzywasz jako argumentow, na ten temat nie ma - nie mniej jednak jest to uwazane za mila praktyke, podobnie jak kazda inna czynnosc sprowadzajaca sie
@macadamia: @ciechan666: Dla wszystkich zainteresowanych: Finlandzka to super ciasna jednokierunkowa uliczka (zobaczcie link), budynek ukazany na zdjęciu nie jest budynkiem mieszkalnym tylko BIUROWCEM (więc e argumenty że biedni mieszkancy czekają na wyjazd to gównoargumenty), na zdjęciu widać ekipę z tego samego wozu TVP która przeprowadza pod furą wywiad ze swoim interlokutorem więc pewnie cała akcja trwała 20 minut, wielka mi afera. Teraz już możecie mnie nazwać prawakiem bo bronie tvp
@Arveit: To zdjęcie nie ma na celu atakowania TVP, tylko ludzi, którzy "ja tylko na minutkę". Ja mnie to denerwuje, kiedy ja nie mogę wyjechać z własnego podwórka, bo ktoś "ja tylko na chwilkę". Ja nie staję ludziom w bramach i na podjazdach, bo mam w głowie proces myślowy "cholera, będę komuś przeszkadzał". Takie bucowate parkowanie "tylko na chwilę" niczym nie różni się od stawania na środku drogi na awaryjnych, bo
jest znak zakaz parkowania, to oznacza zakaz parkowania i koniec. Nie ma że na chwilę, że na sekundkę, że stoję obok. Zakaz to zakaz i #!$%@?.


@Arveit: No co moge powiedziec, dobrze ze na calym swiecie sady, policja, czy inne organy prawa sa troche mniej ograniczone i jednak dopuszczaja takie pojecie jak "niska szkodliwosc spoleczna czynu".

No ale coz, najwyrazniej takie zagrywki dla slabych psychicznie, nie dla twardziela wykopka to XD
@ciechan666: no zgadzam się. Najgorzej, gdy się spieszysz, a jakaś psia pala stanie w bramie "na minutkę" bo do sklepu musi. A w sklepie kolejka, a to kasjerka nie ma wydać, a to terminal karty nie przyjmuje i z minutki robi się 15 minut, a Ty stoisz. Znam to (,)
@macadamia: widać mam do czynienia z kimś słabo rozwiniętym psychicznie i emocjonalnie, bo za bardzo to bierzesz do siebie. Natomiast jakieś minimalne zasady współżycia w społeczeństwie wymagają stosowania się do nakazów i zakazów, a przynajmniej respektowania ich w taki sposób, by nie utrudniać życia innym. Dorośniesz to zrozumiesz ;)
widać mam do czynienia z kimś słabo rozwiniętym psychicznie i emocjonalnie, bo za bardzo to bierzesz do siebie. Natomiast jakieś minimalne zasady współżycia w społeczeństwie wymagają stosowania się do nakazów i zakazów, a przynajmniej respektowania ich w taki sposób, by nie utrudniać życia innym. Dorośniesz to zrozumiesz ;)


@Arveit: mam prawie trzydziesci lat i calkiem niezle mi sie zyje w spoleczenstwie, mysle ze nawet znacznie lepiej niz osobie, ktora ma bol
@macadamia: szpilka? Jaka szpilka? Jest czerwone to stoję. Dlaczego ktoś miałby robić inaczej?
No i wiek nie ma nic do dorosłości. Możesz mieć i 60, ale mentalność piętnastolatka, co widać z daleka. I kończę wątek, bo faktycznie szkoda czasu i klawiatury.
szpilka? Jaka szpilka? Jest czerwone to stoję. Dlaczego ktoś miałby robić inaczej?


@Arveit: no na calym zachodzie ludzie robia inaczej, Anglia, niemcy, szwecja, holandia, mozna wymieniac i wymieniac. Uwazasz, ze mieszkaja tam niedojrzali ludzie, skoro nie rozumieja ze maja sie zatrzymac? Wg przepisow jest to zabronione, nie mniej jednak jak nie bedziesz przetaczac sie #!$%@? przez ulice, mozesz to robic nawet pod okiem policji. Ja #!$%@?, widze ze jak ci nie