Wpis z mikrobloga

@Aroneu: myślę że większym faux pas byłoby, jakbyś udawał że się znasz i męczył z tym w restauracji ;) poradnik na YT nie zaszkodzi, a jeśli zorientujesz się że nie dasz rady, to proś o pomoc, imho mniej się zbłaźnisz ;p Homara nie próbowałem, ale może kiedyś...
@niepanimaju: jak pisalem wyzej - bylas w slabej restauracji. Smak bierze sie z miesa w homarze, ktorego smak jest delikatny (tak jak i jego mieso). Dla mnie podawanie homara z "dodatkami" (cokolwiek to znaczy) to psucie przyjemnosci z jedzenia homara, bo prawie cokolwiek co do niego dodasz moze zabic smak. Ktos wyzej napisal, ze biale wino swietnie pasuje do homara, ale to jest jedyna z niewielu skladnikow, ktory moze podkreslic smak
@Aroneu: Myślę, że lepiej zapytać niż opryskać wszystkich dookoła wodą i sokami przy nieudolnym rozbijaniu skorupy :) Ale podpatrzenie na kilku filmikach powinno pomóc. To tak naprawdę kilka sprawnych ruchów dłonią, aby oderwać odnóża i potem jeden ruch aby przełamać korpus i dostać się do najlepszej części.

Kraby idą znacznie trudniej, gdyż jest dużo mniej mięsa, trzeba więcej napracować się aby oddzielić jest od mniej apetycznych części i skorupy.