Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jakiś roadmap do nauki rysunku, jak roadmapy do nauki programowania? xD Robię sobie ćwiczonka z książki "You can draw in 30 days" no i spoko, zawsze byłem słaby, więc nauka podchodzi mi nadal w stylu "draw the rest of the fucking owl", ale idę do przodu jakoś sobie i jest fajnie. Podchodzę do tego jak autor książki napisał - do nauki manualnego skilla, którego może nauczyć się każdy. Pomijając fakt lat ćwiczeń, jeżeli miałbym sobie marzenie by potrafić rysować pejzaże niczym z ekranów loadingowych WoWa czy concept artów do gierek, to czy jest lista rzeczy, których muszę się nauczyć, by zaczęło coś mi zaskakiwać w głowie? Nieważne ile czasu mi to zajmie, traktuję to typowo hobbystycznie, więc level cap 10 lat skilla mnie nie obchodzi, bo nie mam zamiaru na tym robić pieniędzy xD chciałbym nauczyć się czegoś nowego i poszerzyć sobie horyzonty, co pomoże mi też w pracy zresztą. pic related

btw odnosze wrazenie ze kiedys wrzucalem podobne pytanie pod te tagi, z podobnym przekazem xD

#rysunek #digitalpainting #rysowanie #digitalart #pytaniedoeksperta
Finsky - Czy istnieje jakiś roadmap do nauki rysunku, jak roadmapy do nauki programow...

źródło: comment_ZrNEVX92RjyKfgkY2nZd4Fj5C5TJZDmX.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@helga-von-klusken: o #!$%@? czyli dla mojego analitycznego umysłu nie ma tutaj ratunku i planowania xD nawet jakichś podstawowych założeń? ogarnianie i ćwiczenie konkretnych perspektyw, technik? jeżeli nie to trudno, będę sobie siedział wieczorkiem i tryhardował przy herbatce
  • Odpowiedz
@Finsky: oczywiście że można ogarnąć perspektywę bliższą, dalszą, światłocień, teorię kolorów itpd ale jak nie "zobaczysz w głowie" co chcrsz narysować to nigdy tego nie zrobisz. Jedynym naparwdę dobrym ćwiczeniem to 10-60 sekundowe szkice. Ustawiasz kilkanaście w miarę prostych zdjęć tak by wyświetlały się tylko na kilkadziesiąt sekund i szkicujesz tak szybko jak to możliwe. Z czasem przestaniesz myśleć o tym JAK szkicować a zaczniesz dostrzegać szczegóły.
  • Odpowiedz