Wpis z mikrobloga

@Hallvdar: właśnie gram w ck2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie zacząłem od nowa i myślę który rok wybrać oraz którą dynastie. Chyba zacznę tym razem od 769 wielkopolska albo mazurami
@Masterpolska94: Kto głosuje na EU4? Przecież ta gra jest prosta jak konstrukcja cepa. Po rozegraniu kilku gier i wyrobieniu sobie jakiegoś stylu gry nawet Albanią można zlać osmanów i to stosunkowo szybko. AI no cóż AI jest tak głupie, że tylko pomaga. No chyba, że jest Twoim sojusznikiem to tylko irytuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Hallvdar: ck2 i dobrze, że wygrywa. Hoi4 to jakieś nieporozumienie jeśli chodzi o poziom trudności. EU4 i CK2 miałyby podobnie gdyby nie ta presja w ck2, że może ci wymrzeć dynastia, szczególnie jak przechodzi ci przez państwo kilka plag, a do tego rodzinka morduje się nawzajem. Twojego następcę geniusza może #!$%@? jego brat imbecyl-kastrat z rakiem przy jednoczesnym bronieniu się przed jihadem. Granie muslimami w ck2 za to to easy mode.
@KonQ Tyle, że najpierw musisz rozegrać te kilka rozgrywek i nie każda strategia pasuje do danego państwa.

W HOI4 za to możesz bez problemu i bez żadnej strategii grać nawet będąc kompletnym noobem i rozwalić każdego na swojej drodze.
@Masterpolska94: Miłej zabawy w graniu Polską. :)
Dla mnie trudność tych gier to: EU4 > HOI4 > CK2. W CK2 pojedynczym county da się spokojnie podbić cały świat, w ok. 400 lat gry, na IronMan. W HOI4 jeśli wybierzesz zły sojusz to pogarne, a jeśli postanowisz grać jako samodzielny kraj to Cię nie ma. W EU4 trzeba atakować po kolei każdą grupę religijną, uważać by nie postały koalicje i powoli piąć