Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem ludzi, którzy nie lubią #uber #taxify Przecież są genialne i nawet z tym nie dyskutujcie. Jakiś czas temu jechałem Taxify w Warszawie (nie potrzebowałem przejazdu ale pojechałem, bo miałem kupon na 20 zł więc jakbym nie wykorzystał, to by mnie sumienie gryzło XD). Po wyjściu z samochodu mam mapkę z przejechaną trasą. Nie znam tego miasta ale widzę, czy koleś jechał na około, czy nie. Piszę to dlatego, że kilka dni temu byłem w #szczecin Nie ma tam Ubera, nie ma Taxify. Wychodziłem ze szpitala i musiałem zdążyć na ostatni pociąg do Trójmiasta (o 16:55 ostatni pociąg...). Jak dojadę pokazywało, że nie zdążę publicznym transportem. Musiałem wziąć #taxi Przed wejściem do szpitala stali janusze Taxi bez żadnej korporacji, co na odległość śmierdziało. Poszedłem dalej i przypadkiem na ulicy stała taxówka z korporacji. Dojechałem na miejsce ale skąd mam wiedzieć, czy koleś nie jechał okrężną drogą? Nie wiem, nie znam Szczecina i nie mogę tego sprawdzić. W takich chwilach Uber/Tafixy jest bezkonkurencyjny i żałuję, że nie ma tych usług w Szczecinie.
  • 18
  • Odpowiedz
  • 1
@dziobnij2 ogólnie też jestem za taxify ale ostatecznie to nie jest do końca legalna usługa, sporo kierowców to ukry i skosnoocy i może być mniej bezpieczne niż taxi przez to, sam uber potrafi być droższy w niektórych godzinach i krsekicznikach niż tańsze korporacje. Ja bym mimo wszystko wolał żeby moja dziewczyna w nocy wracała legalna taxi z korpo niż uberem
  • Odpowiedz
@dziobnij2: u nas taxi są za tanie, żeby Uber i Taxify miały szansę wejść. Jak wsiadłeś do korpo to raczej cię nie naciągnął, byle trzymać się z dala od tych no nameów.
  • Odpowiedz
@Krupier: ze szpitala na Unii Lubelskiej 1 do Dworca Głównego PKP zapłaciłem 24 zł. Nie wiem czy to dużo, czy tanio... bo nie mam jak tego sprawdzić. Nie wiem, czy jechał normalnie, czy naokoło. Uber jest tu bezkonkurencyjny.
  • Odpowiedz
Tak, przez całą drogę będę trzymał telefon przy szybie i będę patrzał na mapę


@dziobnij2: A jaką masz pewność, że to co dostałeś w Uberze to rzeczywista trasa? Skoro na bieżąco nie sprawdzasz?

Jest masa aplikacji rejestrujących ślad GPS. Nie musisz trzymać komórki w ręce cały czas ;)
  • Odpowiedz
@dziobnij2: Człowieku, sam nie przepadam za taksówkarzami ale bez przesady, nie każdy chce ciebie od razu oszukać...

Gdybym był w nie swoim mieście to bym sobie wyznaczył trasę w google maps i co jakiś czas zerkał, proste rozwiązanie, prostego problemu, za to ty wszystko komplikujesz...

W Szczecinie są najtańsze taksówki w Polsce, opłaty za start i kilometr są śmieszne na tle innych miast.
  • Odpowiedz
@dziobnij2: Nie no jasne ja rozumiem, jest to pewne udogodnienie na pewno. Ale nie sądzę że to aż taki dramat, można nadal pilnować taksiarza.

Swoją droga Taxify powoli wchodzi do Szczecina, z tego co wiem w większość czasu i tak nie ma kierowców, ale ciągle ostatnio widuję reklamy na facebooku o tym że szukają kierowców do Szczecina.
  • Odpowiedz
Nie wiem, czy jechał normalnie, czy naokoło. Uber jest tu bezkonkurencyjny.


@dziobnij2: nie jest bezkonkurencyjny.

Korzystałem kilka razy we Wrocławiu i Warszawie i za każdym razem był dramat. Kierowcy nie znali miasta, jeden dosłownie wyjechał w pole (a nie byliśmy w Krakowie #pdk).

I co mi po tych mapkach jak miasta i tak nie znam i nie wiem czy to najlepsza trasa?
  • Odpowiedz