Wpis z mikrobloga

Cześć. Te wszystkie mity i legendy, powiedzonka, żarty i niedopowiedzenia zachęciły mnie do założenia AMA. Większość społeczeństwa nie ma wyobrażenia jak wygląda życie za południową granicą....w Republice Czeskiej, krócej #czechia . Kraj tak jednocześnie dla nas bliski jak i daleki. Podobny na pierwszy rzut oka, a jednak różnice się diametralnie. Zarobki, praca, mieszkanie i inne kwestie? Czy wyjechać? Czy się opłaca? Zapraszam do zadawania pytań.
#ama #czechy #turystyka #pracazagranica #pytanie #praca #emigracja
  • 50
@lofix: ZOO w Ostrawie jest super! Z Polski można do Ostrawy dojechać autostradą bez winietki, tylko trzeba uważać żeby nie przeoczyć zjazdu bo przypał( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Publius: Bardziej od ZOO to wolę typowo czeskie produkty....
Dosyć często bywam w Czechach i jak tylko mam okazję to zapuszczam się do ich Kauflandu...
Utopence, Nakladany Hermelin (w oleju), Czosnek w oleju... No bogactwo....
Utopence robione przeze mnie w domu trochę nie wyszły... Oni uzywałą specjalnej kiełbasy nadziewanej słoniną (coś jak nasze serdelki), ale ser w oleju wyszedł olaboga...

Polecam takie czeskie przekąski... To chyba jedne z nielicznych rzeczy za
@mateusz_k: Rozważam przeprowadzkę (na parę lat, lub permanentnie) do Czech. Trzy pytania:

- ile uczyłeś się języka zanim zacząłeś się komunikować bez problemu?

- polecasz jakieś dobre portale handlu nieruchomościami? coś jak nasze otodom (www.sreality.cz znam)

- kojarzysz może jakieś uczciwe firmy, którym odpalam prowizję, a one mi pomogą np. z kupnem mieszkania lub domu?
@GaiusBaltar nie znam uczciwych firm. Nie polecę też portali. Ogłoszenia to 'inzeraty', a nieruchomości znajdziesz pod nazwą 'realitky' lub bydlení/být. Myślę, że nie zaśmiecamy tematu PW.