Wpis z mikrobloga

@ZdrowiePaleo: Na bardzomięsnej od lipca 2018. Na samym mięsie z krótką przerwą od połowy sierpnia 2018. Ostatnie rośliny zjadłem (nie licząc śladowych ilości z pożywienia przetworzonego typu parówki czy normikowo-przyrządzone mięsa) w październiku 2018. W styczniu 2019 zwiększyłem podaż tłuszczu.

A w kwestii powodu - zdrowie. Nie chcę umierać jak dwie babcie i jeden dziadek. Nie chcę być otyły, jak tata.
a robiles inne diety wczesniej?


Tak.

Kiedyś dawno temu biegałem, na czczo, jednocześnie żywiąc się tak jakby był post ścisły - pół kanapki na śniadanie, normalny obiad, drugie pół kanapki na kolację. Skuteczne na krótką metę, ale męczące, i wymagające dużej ilości czasu na ćwiczenia.

Na wygnaniu wszedł mi zwyczaj próbowania jakiejś interwencji w Wielki Post.

Raz żywiłem się jajkami i jabłkami (po 4 dziennie), oprócz niedziel, kiedy jadłem normalnie. Szybko schudłem.
@anonymous_derp: no, ja tez przerobilam rozne diety, wlacznie z proba miesnej, chociaz nie diety typu jablka i jajka albo dieta biala, jak ostatnio ktos pisal... ale z paleo sie juz nigdy i nigdzie nie ruszam, bo juz tyle lat, ze sie przyzwyczailam do takiego stylu i mi dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tez niby ze wzgledu na zdrowie mam przygody z dietami, a tak naprawde prawie wszystkie
@ZdrowiePaleo: Homocysteina pod kontrolą, CRP niskie, insulina niska, glikemia normalna, żelaza więcej (nadal pod zakresem, ale mniejszy niedobór), nieporównywalnie lepszy poziom witaminy D, optymalne działanie tarczycy, leukocyty delikatnie poniżej normy, płytki niskie ale w normie.

Z rzeczy, których nie badałem, ale są zauważalne: Mniej zaparć, rzadsze i znacznie mniej smrodliwe gazy, znacznie zredukowany trądzik, lepsze myślenie, mniejszy poziom i częstotliwość głodu, przestałem mieć afty, zęby jakby się przestały psuć (mój ostatni
@anonymous_derp: zęby to może brak kwasu w diecie typu owoce czy kiszonki.
leukocyty - podobno na dietach, ktore sa przeciwzapalne i ludzie maja niskie markery stanu zapalnego, może dlatego są obniżone, że nie ma dużo tego stanu zapalnego - w jednym podcaście Wolf to zasugerował i mi zapadło w pamięć.
ten chemiczny posmak i brwi - dziwne. pytales na jakis grupach miesozercow o to?
waga - nie samą dietą człowiek żyje
zęby to może brak kwasu w diecie typu owoce czy kiszonki.


Prawdopodobnie brak węglowodanów. Tym się wszak żywią bakterie próchniczne.

ten chemiczny posmak i brwi - dziwne. pytales na jakis grupach miesozercow o to?


Wydaje mi się, że to efekt uboczny ketozy - uwalniający się aceton.

waga - nie samą dietą człowiek żyje ;-)


W każdym razie wiem, jak wagę szybko stracić, jeśli będę chciał. A póki co jem te moje mięso,