Wpis z mikrobloga

@ditoski: W końcu jakim był przeciwnikiem praw kobiet? Co zwołał CHŁOPÓW Z ONRu i poszli artykułu o Marii Skłodowskiej przerabiać tak, żeby nie była symbolem nadającym sens dawanie praw wyborczych kobietom? Bo feminazistki zdaje się, że jakby były przebrane jak w skeczu Monty Pytona za tych ONRwców, to bez wahania by to zrobiły.,
  • Odpowiedz
@Metzger3:

Przeciwnikiem praw przyznania Polkom praw wyborczych był Roman Dmowski. Piłsudski też nie do końca był ich zwolennikiem i toczył na ten temat gorące spory z Aleksandrą Szczerbińską, swą przyszłą żoną. Obawiano się – nie tylko w Polsce – nadmiernego konserwatyzmu kobiet.

źródło: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,100-lat-nadania-praw-wyborczych-kobietom-o-wielkich-polkach-przelomu-xix-i-xx-wieku-[relacja-i-zdjecia],2341.html

Był też przeciwnikiem feminizmu, który wtedy był zupełnie inny niż dziś i w niczym nie przypominał tych dzisiejszych feministycznych pokrak. Wypadałoby poczytać trochę o swoim
  • Odpowiedz
@ditoski: Ciężko, żeby przeciwnik nadania kobietom praw wyborczych nie był przeciwnikiem feminizmu, który na sztandarach w tamtych czasach posiadał żądanie nadania praw wyborczych kobietom, ty poszukiwaczu toczycieli piany.
Nie tylko pomyślałem ale i wymyśliłem, że jednak zakładanie kim jesteś jest jednak bezsensu i boleje, że tak łatwo wzywasz do obiektywizmu, jednocześnie określasz kolesia, który wyraża oburzenie działaniami feministek, które nikt rozumny nie posądzi o obiektywizm. Skoro jednego z założycieli niepodległej
  • Odpowiedz
@ditoski: Ale jak już chcesz mi zarzucić bronienie Dmowskiego, to tak, bronie go przed hołotą która rości sobie prawo do osądu człowieka, o którym najwyraźniej wiedza tylko tyle, że był "faszystą" i nie chciał praw wyborczych dla kobiet.
  • Odpowiedz
Ciężko, żeby przeciwnik nadania kobietom praw wyborczych nie był przeciwnikiem feminizmu, który na sztandarach w tamtych czasach posiadał żądanie nadania praw wyborczych kobietom,


@Metzger3: no to był przeciwnikiem praw kobiet czy nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

feministek, które nikt rozumny nie posądzi o obiektywizm


@Metzger3: ale odróżniasz sufrażyzm od dzisiejszego feminizmu, czy nie bardzo?
  • Odpowiedz
@ditoski: Mam bawić się z tobą w kwestionowanie twojej zdolności do rozróżniania dwóch różnych rzeczy? Jak tak, to "podziękuje" za dyskusje.

PS A gdzie zakwestionowałem, że Dmowski był przeciwnikiem, że takie pytanie "upewniające" mi stawiasz?
  • Odpowiedz