Wpis z mikrobloga

Sytuacja na krypto wygląda tak: Kopanie opłacalne dla nielicznych. Większość biznesów kryptowalutowych upadło. Na rynku panuje marazam, najwięksi entuzjaści z btc odeszli z tagu, na którym z resztą nic się nie dzieję, na wykresie wieczna konsolidacja. Na rynek nie działają wcale newsy czy to pozytywne czy negatywne. Od szczytu btc straciło ponad 80% alty po 90% a shitoscamy po 99% Mam wrażenie że rynek się wyczyścił i faza depresji właśnie się kończy aczkolwiek nie wykluczam szybkiej świecy w dół której cień może zahaczyć o 2k. Odnosząc się historycznie do wykresu to jesteśmy gdzieś na poziomie marca 2015. Sentyment na rynku jest mocno negatywny. Według mnie teraz jest czas na kupno nieważne czy btc czy czegoś innego ale mam wrażenie że to ten moment. Piszę to żeby za 2 lata nikt nie napisał, że naganialiśmy "ulicę" na górce.
Więc krótka ankieta do tego wpisu:
#bitcoin #kryptowaluty

Czy to już czas na kupno (depresja)

  • Tak (jestesmy w dołku albo bardzo blisko) 42.8% (80)
  • Nie (spadniemy jeszcze sporo nizej) 57.2% (107)

Oddanych głosów: 187

  • 66
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m00n: Po bańce z 2013 dno pojawiło się w styczniu 2015, % spadek był bardzo podobny do tego z grudnia. Z moich obliczeń wynikało, że może spać do 2600-2900 i jeśli nie zjedzie do maja to prawdopodobnie już nie będzie taniej.

5-8k do końca roku, możecie robić screeny. Choć warto wziąć pod uwagę także litecoina, w ciągu kolejnego roku będzie mocno pompowany.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maxatop: $50? Nie znasz się i stawiasz takie predykcje? Poczytaj trochę literatury w tym temacie, przeanalizuj wykresy od 2010, bo twoje "wydaje mi się" ma taką wartość jak opinia Wieśka spod żabki.
@access_denied:

każda tx jest od razu widoczna w blockchainie

:) lol pytam o realny przelew a nie o niepotwierdzone transakcje

do małych tx jest LN

wypaczenie zalet btc ale ok - do małych. Jak małych? do 1k? A co z większymi?

przewalutowanie - btc do btc chcesz przewalutować?

nie

kupno pomidora w warzywniaku - no nie wiem, może skanujesz kod qr?

"aplikacją" zaufanej trzeciej strony? Korzystając z dziurawego androida albo ios
:) lol pytam o realny przelew a nie o niepotwierdzone transakcje


@Waldemar_Morawiec: blok jest średnio co 10min, nie spotkałem jeszcze sklepu który by czekał na 3 potwierdzenia, księgują od razu jak tylko tx pojawi się na blokchainie

wypaczenie zalet btc ale ok - do małych. Jak małych? do 1k? A co z większymi?


@Waldemar_Morawiec: w tej chwili jest chyba jeszcze limit do 1,4 btc(tutaj mogę się mylić, nie pamiętam dokładnie)
@access_denied: Spoko widać było po tym jak na początku pisałeś o 15 minutach tutoriala że nie masz pojęcia o bezpieczeństwie, ale nie myślałem że sam podasz tyle metod płatności gdzie trzeba zaangażować obce firmy, produkty i usługi niemożliwe do weryfikacji choć początkowo mówiłeś że to bzdura. Nie odniosłeś się do żadnego problemu które pokazałem, nie wiesz o czym mówisz więc unikasz odpowiedzi. Jakbyś przeczytał coś więcej niż ten 15 minutowy tutorial
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zbinior: Minusem giełdy jest to że trzeba wchodzić przez brokera, ile wynosi minimum wejścia w PLN?

Największym plusem krypto jest szeroki dostęp dla każdego.
@tomosano: w krypto też musisz wejść przez giełdę, często z obowiązkowym KYC. na GPW jedynie prowizje za trade'y są wyższe (ok 0,4%), kapitał może być dowolny (nawet 1 zł).
@tomosano: zależy na jakieś giełdzie, jak chcesz na giełdzie z fiatem to KYC jest obowiązkowe :) Pomijając już fakt, że np. na takim Bitfinex musisz zdeponować min $10k aby handlować jako nowy klient :)

0,4% to łączona prowizja dla akcji (oczywiście jako chcesz kupić i sprzedać to płacisz łącznie 0,8%). Na instrumenty pochodne takie jak kontrakty terminowe masz stałe stawki, np. 9 zł na kupno lub sprzedaż jednego kontraktu (o wartości
@access_denied: ale po co na siłę chcesz go przekonać do btc? Ignorantów jego pokroju się zostawia w spokoju, on wie najlepiej, więc niech sobie siedzi błogo w swoim fiacie, a czas pokaże kto lepiej na tym wyjdzie :)
@access_denied
@maxatop akurat kilka dni temu pod moja namowa dziewczyna z Filipin sama ogarnęła portfel, seed , przelewy, właściwie bez mojej pomocy, jedynie najpierw zainstalowała badziewiasty portfel, poradziłem zmianę na mycelium, dla mnie to praktyczny dowód że operowanie być stało się naprawdę łatwe i intuicyjne, co fee i czasu przelewu, jak ktoś na to narzeka, to mam pewność że nie używa BTC. Przelewam kase na drugi koniec świata za 50gr w 15