Wpis z mikrobloga

Sytuacja na krypto wygląda tak: Kopanie opłacalne dla nielicznych. Większość biznesów kryptowalutowych upadło. Na rynku panuje marazam, najwięksi entuzjaści z btc odeszli z tagu, na którym z resztą nic się nie dzieję, na wykresie wieczna konsolidacja. Na rynek nie działają wcale newsy czy to pozytywne czy negatywne. Od szczytu btc straciło ponad 80% alty po 90% a shitoscamy po 99% Mam wrażenie że rynek się wyczyścił i faza depresji właśnie się kończy aczkolwiek nie wykluczam szybkiej świecy w dół której cień może zahaczyć o 2k. Odnosząc się historycznie do wykresu to jesteśmy gdzieś na poziomie marca 2015. Sentyment na rynku jest mocno negatywny. Według mnie teraz jest czas na kupno nieważne czy btc czy czegoś innego ale mam wrażenie że to ten moment. Piszę to żeby za 2 lata nikt nie napisał, że naganialiśmy "ulicę" na górce.
Więc krótka ankieta do tego wpisu:
#bitcoin #kryptowaluty

Czy to już czas na kupno (depresja)

  • Tak (jestesmy w dołku albo bardzo blisko) 42.8% (80)
  • Nie (spadniemy jeszcze sporo nizej) 57.2% (107)

Oddanych głosów: 187

  • 66
Możesz sobie zainstalować aplikację do Bitcoina. To tak jakbyś miała aplikacje do banku

@public_html: @maxatop: To jest najprostszy sposób jak stracić pieniądze. Możesz sobie wrzucić z 300zł na "aplikacje", ale jakbyś chciał trzymać jakieś duże kwoty w btc i czuć się bezpiecznie to chyba nie na "aplikacji" nie? Musisz wcześniej zrobić doktorat z kryptografii, programowania, a najlepiej jeszcze mieć warsztat elektroniczny, robić reaserch non stop ponieważ wszystko się zmienia.

Przy
@m00n: oferty kupna były powyżej 10K, tylko było ich znacznie mniej niż sprzedaży, dlatego cena musiała spaść
rynek BTC z poprzedniej bańki był jeszcze stymulowany altami, jak ktoś chciał kupować alty na takim binance to musiał najpierw kupić BTC i tam wpłacić, to już się nie powtórzy, teraz widać że jak tylko cena drgnie od razu zwiększa się ilość asków, czyli od razu obecni na rynku próbują zarobić nawet na wahaniach
jakbyś chciał trzymać jakieś duże kwoty w btc i czuć się bezpiecznie to chyba nie na "aplikacji" nie?


@Waldemar_Morawiec: jak ktoś chce trzymać duże kwoty w btc to chyba znajdzie 15min żeby przeczytać jakiś tutorial nie? Nie róbmy z ludzi kompletnych debili którzy nie umieją zainstalować aplikacji albo korzystać z google ()

Przy okazji robiąc jakiekolwiek realne czy praktyczne transakcje musisz zaufać co najmniej 2-3 firmom


@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Możesz sobie wrzucić z 300zł na "aplikacje", ale jakbyś chciał trzymać jakieś duże kwoty w btc i czuć się bezpiecznie to chyba nie na "aplikacji" nie? Musisz wcześniej zrobić doktorat z kryptografii, programowania, a najlepiej jeszcze mieć warsztat elektroniczny, robić reaserch non stop ponieważ wszystko się zmienia.

@Waldemar_Morawiec: zapisujesz seed, a najlepiej klucz prywatny na kartce czy gdzie tam chcesz i zabezieczasz przed 'niepowołanym dostępem'. Aplikacje odinstalowywujesz skoro boisz się wirusa
jak ktoś chce trzymać duże kwoty w btc to chyba znajdzie 15min żeby przeczytać jakiś tutorial nie? Nie róbmy z ludzi kompletnych debili którzy nie umieją zainstalować aplikacji albo korzystać z google


@access_denied: aplikacja albo bezpieczeństwo - wybierz jedno
Po co w takim razie istnieją ledgery, papierowe wallety i inne rzeczy?

nikomu nie trzeba ufać... powtarzasz jakieś bajki zamiast samemu sprawdzić jak to działa


@access_denied: To napisz w jaki sposób
Po co w takim razie istnieją ledgery, papierowe wallety i inne rzeczy?


@Waldemar_Morawiec: do trzymania dużych kwot o czym byś pewnie wiedział gdybyś poświęcił te 15 min...

To napisz w jaki sposób nie ufając iluś tam firmom lub innym "encjom" bez nadzoru można zrobić takie operacje jak np przelew natychmiastowy, przewalutowanie, kupno pomidora w warzywniaku, gra na giełdzie,


@Waldemar_Morawiec: napisałeś że wykonując jakąkolwiek transakcje trzeba ufać co najmniej 2-3 firmą
powiedz mi proszę komu to muszę ufać wysyłając btc do znajomego albo płacąc w sklepie?

@access_denied: Lol unikasz odpowiedzi zadając mi to samo pytanie. To ja się pytałem jak bez angażowania firm trzecich zrobić poniższe?

przelew natychmiastowy, przewalutowanie, kupno pomidora w warzywniaku, gra na giełdzie,


Z czego zapłacisz w sklepie? Z portfela papierowego chyba nie bardzo? Z portfela soft/hard? Sam go wyprodukowałeś czy "zaufana" trzecia strona?

do trzymania dużych kwot o
Lol unikasz odpowiedzi zadając mi to samo pytanie. To ja się pytałem jak bez angażowania firm trzecich zrobić poniższe?

przelew natychmiastowy, przewalutowanie, kupno pomidora w warzywniaku, gra na giełdzie,


@Waldemar_Morawiec: widzę że nie ogarniasz nawet podstaw więc po kolei...
przelew natychmiastowy - każda tx jest od razu widoczna w blockchainie, do małych tx jest LN
przewalutowanie - btc do btc chcesz przewalutować?
kupno pomidora w warzywniaku - no nie wiem, może
@m00n: Krypto przestalo być atrakcyjne dla spekulantów giełdowych, gdyż podobną zmienność masz na dowolnych innych instrumentach dostępnych na zwykłych giełdach.
Nawet na GPW dało się w tym roku wykręcić po kilkadziesiąt / kilkaset procent inwestując w polskie spółki lub np. certyfikaty na ropę.
Po co mam siedzieć na BTC, które ma nagłe / niczym nie uzasadnione ruchy rzędu 10%, jak równie dobrze mogę wjechać w cokolwiek innego na regulowanym rynku (gdzie
@m00n: ale jednak krypto dawało dużo większą zmienność bez lewara, sam przesiadłem się z GPW na krypto bo podobała mi się zmienność, teraz wracam na GPW bo jednak tam więcej się dzieje
@zbinior: Ja jestem zarówno na gpw jak i na krypto, tylko że gpw to nuda, banan od 2007 to dno( ͡° ͜ʖ ͡°) za to xtb ma fajną ofertę z tego co widziałem. A co do lewara, to w krypto jest duży lewar, można przyjąć że alty to lewar na btc.
@zbinior: Na GPW brakuje nam porządnej hossy by wręcz nie powiedzieć bańki. Zauważ że nie ma tam w ogóle już inwestora indywidualnego, ostatni tak niski odczyt był w 2015 roku. Może PPK rozrusza naszego banana trochę ale na razie jest słabo.