Wpis z mikrobloga

Sytuacja na krypto wygląda tak: Kopanie opłacalne dla nielicznych. Większość biznesów kryptowalutowych upadło. Na rynku panuje marazam, najwięksi entuzjaści z btc odeszli z tagu, na którym z resztą nic się nie dzieję, na wykresie wieczna konsolidacja. Na rynek nie działają wcale newsy czy to pozytywne czy negatywne. Od szczytu btc straciło ponad 80% alty po 90% a shitoscamy po 99% Mam wrażenie że rynek się wyczyścił i faza depresji właśnie się kończy aczkolwiek nie wykluczam szybkiej świecy w dół której cień może zahaczyć o 2k. Odnosząc się historycznie do wykresu to jesteśmy gdzieś na poziomie marca 2015. Sentyment na rynku jest mocno negatywny. Według mnie teraz jest czas na kupno nieważne czy btc czy czegoś innego ale mam wrażenie że to ten moment. Piszę to żeby za 2 lata nikt nie napisał, że naganialiśmy "ulicę" na górce.
Więc krótka ankieta do tego wpisu:
#bitcoin #kryptowaluty

Czy to już czas na kupno (depresja)

  • Tak (jestesmy w dołku albo bardzo blisko) 42.8% (80)
  • Nie (spadniemy jeszcze sporo nizej) 57.2% (107)

Oddanych głosów: 187

  • 66
@m00n: Ludzie nigdy nie uwierzyli w bitcoina jako store of value. Ktoś specjalnie napompował bańkę żeby przyciągnąć nowy kapitał. Wszystko wróciło do normy jeśli chodzi o wyceny bitcoina.
@Obruni:Nie wierze, ze zaplata za sprzet przez BTC i jeszcze przez bitomat wyszla najtaniej. Policzyles zamiane zlotowek na BTC i pozniej BTC na peso? Porownales do jakiegos transferwise czy nawet revoluta? Na szybko sprawdzone fee w pierwszym lepszym bitomacie w Manilii:
“Fees: Buy 4-9% (tiered), Sell 6-10% (tiered) from BitcoinAverage”
@Iguan: Zawsze są jakieś uwarunkowania. Revoluta dla obywatela Filipin nie da się otworzyc, kwestia prawa, próbowałem. Dziewczyna nie ma konta, więc transfery też odpadają, realnie zostaje Western Union i Palawan, poza tym fakt, może szukając usilnie znalazł bym coś, ale Btc mam na podoredziu, więc dla mnie wyszło najtaniej i najsprawniej.
@Obruni: Jesli nie ma konta to moze faktycznie nic lepszego nie dalo sie zrobic. Nie wiem jakie sa oplaty za Western Union, ale sprawdzilem w traswerwise i wychodzi niecale 2% od wartosci 1000zl. Nie ma szans zebys to pobil robiac przelewy zl->usd->gielda->bitomat z prawie 10% fee-> peso.