Wpis z mikrobloga

@Sieniu: ej a tak serio pralkę słychać? W jakich to blokach?mnie to zawsze zastanawia,bo ja nigdy się nie spotkałam z czymś takim. To z czego te bloki budują? Z papieru?
Rozumiem że słychać wiercenie,ale toaletę,pralkę czy płacz dziecka? Nigdy z czymś takim sama się nie spotkałam więc wytłumaczcie mi.chodzi o jakieś cienkie ściany?
  • Odpowiedz
obowiązuje coś takiego jak cisza nocna


@arturro94: "W polskim ustawodawstwie, termin ciszy nocnej nie jest określony - wymóg stosowania się do ciszy i powstrzymywanie od hałaśliwych zachowań to wynik jedynie prawa zwyczajowego - przyjętej i akceptowalnej praktyki, którą uznaje doktryna i orzecznictwo sądowe. Czas między 22 a 6 nie jest również wyszczególniony w żadnym akcie powszechnie obowiązującym"
  • Odpowiedz
@Sieniu
Mieszkam w bloku na 3 piętrze i pracuję na zmianę popołudniową, 28lvl here.
W pewną sobotę, starszy ode mnie sąsiad ok. 40lvl, mieszkający piętro pode mną, z którym zawsze utrzymywałem dobre stosunki (dzień dobry i te sprawy), nawarczał na mnie, że dziennie przeze mnie chodzi niewyspany i wnerwiony, bo jak ja kładę się spać późno w nocy, a on w tym czasie już dawno śpi, to niby zrzucam z nóg laczki
  • Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak cisza nocna,jest zakłócanie spokoju czy cos takiego : p


@tfutim: może być, w wewnętrznych regulaminach spółdzielni/wspólnoty.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Sieniu: komentarze pod tym wpisem to chyba jakiś żart XD u mnie standardem jest ustawianie pralki na 4-5 rano żeby przed pracą wywiesic, przecież tak ludzie często robią XD nikt nigdy sie nie przyczepil, może dlatego że tego nie słychać ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Jest tylko jeden ważny problem. Mamy zasadniczą różnicę pomiędzy pralką ustawioną prawidłowo, a pralką.
Ta pierwsza stoi w miejscu, wirowania pewnie większość przez sen nie usłyszy nawet we własnym mieszkaniu.
I teraz przychodzi kolej na tą drugą, którą przywieźli panowie z marketu, zostawili i tyle się nią ktoś interesował. Żadnej regulacji na nóżkach, pralka spaceruje po łazience, przez co z czasem bęben pralki tłucze się coraz bardziej, maszynę słychać 2 piętra niżej.
yairomi - Jest tylko jeden ważny problem. Mamy zasadniczą różnicę pomiędzy pralką ust...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ja się zastanawiam co za pralki ludzie mają? Moją jak puszczę to jej w drugim pokoju nie słychać.
  • Odpowiedz
@Sieniu: kurła przecież pralki mają timery i można ustawić pranie z opóźnieniem, wrzucam wszystko w nocy i ustawiam że ma się uprać na godzinę 8 rano wstaję i tylko wywieszam. ludzie to debile
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Sieniu: No tak, pranie, odkurzanie co jeszcze ? To ja może coś powierce bo mam nowe wiertełko fi25, ale tak bez udaru bo 3 w nocy. Mieszkasz w bloku gdzie większość ludzi 22-6 śpi więc daj im #!$%@? spać. Jak sąsiadka z gory wieczorem wróci i zasuwa po parkiecie na szpilkach to jakby mi ktoś w głowę pukal. Ja wirowanie słyszę od sąsiadów z bloku naprzeciwko jak okno uchyla. Zresztą mogę
  • Odpowiedz