Wpis z mikrobloga

Tez macie takie wrazenie , ze #uk jest z jednej strony bogatsze ale jednoczesnie bardziej niebezpieczne i patologiczne ?

Pokolenia wychowane na benefitach , zielsku , szlugach samozwijkach i cyderku FROSTY JACK .
Cpuny heroinisci oraz spicehead zombie zasypiajacy na stojaco w centrach miast .
Bandy znudzonych gnojkow szlajajacych sie i kopiacych w przejezdzajace autobusy .
No i reszta smieci z calego swiata : cygany , rumuny , polaczky , pakisy , czarnuchy .

Oguem muwiac to kraj daje spore mozliwosci ale degeneracja niespotykana . Zapraszam do dyskusji , proper dodgy innit mate right ? ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

#emigracja #przemyslenia #przestepczosc #patologiazmiasta
Pobierz CzerstwaBulka - Tez macie takie wrazenie , ze #uk jest z jednej strony bogatsze ale j...
źródło: comment_CUvy1oRTw7q3m3nqEyOOdBjxqHP0M2le.jpg
  • 21
@CzerstwaBulka: To o czym piszesz to zdegenerowana klasa robotnicza i plebs, UK to społeczeństwo mocno kastowe a demokracja ludowa tutaj to jest względnie nowa sprawa. Większe tempo życia i położenie na głównym szlaku handlowym od wielu wieków powoduje o wiele więcej kontrastów i skrajności. Polacy żyją wykluczeni ze światowego obiegu handlowego już bardzo długo i nie potrafią tego czasami ogarnąć że, po prostu, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. ( ͡
H.....e - @CzerstwaBulka: To o czym piszesz to zdegenerowana klasa robotnicza i plebs...
@CzerstwaBulka: ci o ktorych piszesz to mumblersy i inne travelersy - to jest najnizsza klasa spoleczna, ludzie z gett, konczacy edukacje na podstawowce, bez wzocow, po skonczeniu szkoly z wielkimi bolami biorą sie za robienie dzieci na ktore lozy reszta spoleczenstwa, ludzie od pokolen zyjacy na zasilkach - ale na ulicy predzej od ruskiego dostaniesz w pysk. Tak samo jest w polsce, sa takie czesci gdzie od sa rodziny w ktorych
@HK-Stelle: Tak ale pomyśl sobie że ta globalizacja tutaj trwa od powiedzmy odkrycia Ameryki. Do tego dochodził protestancki zamordyzm traktujący Króla jak Boga a poddanych jak zasób i mamy efekty w postaci silnych, wielowiekowych podziałów społecznych. Bogactwo bierze się z handlu a Wielka Brytania niejako stworzyła obecne szlaki handlowe które są krwioobiegiem finansowym świata. Czymże było imperium brytyjskie jak nie protoplastą globalnej wioski? Chodzi mi o to że to się nie
no brawo wykopku umiesz czytac i zauwazyles , ze uzylem stylistycznego bledu ort w 2 slowach . Szukaj dalej a moze nawet dojdziesz do tego , ze spacje przed znakami int tez daje .


@CzerstwaBulka: Nadal podtrzymuję swoje słowo bo wytykanie komuś patologi jest patologią. Moim zdaniem nie zagląda się nikomu do talerza, ale to moje zdanie. xD
@swerve Nie miałeś zatem okazji dorastać w latach dziewięćdziesiątych. Na dworcu w Katowicach trzeba było uważać żeby się nie potknąć o jakiegoś ćpuna, o ile dobrze kojarzę to na centralnym w W-wa było to samo. Pamiętam nawet jakieś sprawy z TVP Katowice o napadach na Śląsku że strzykawkami i igłami zainfekowanymi HIV. Sceny jak z trainspotting miały miejsce w większości dużych miast w Polsce, zwłaszcza tych mocno związanych z przemysłem.
@CzerstwaBulka: Również mam takie wrażenie choć nigdy tam nie byłem to mam wrażenie i kojarzy mi się trochę z #!$%@?, naćpanymi angolami, bójkami, ogólnie z patolą, słyszałem też że w mniejszych miastach albo dzielnicach jest syf, domy brzydkie itd. Z drugiej strony są tam niby mili ludzie, fajna kultura itd. i już #!$%@?, sam nie wiem jak tam jest na prawdę. Zresztą też mam wrażenie że na wykopie najwięcej artykułów jak