Wpis z mikrobloga

Tez macie takie wrazenie , ze #uk jest z jednej strony bogatsze ale jednoczesnie bardziej niebezpieczne i patologiczne ?

Pokolenia wychowane na benefitach , zielsku , szlugach samozwijkach i cyderku FROSTY JACK .
Cpuny heroinisci oraz spicehead zombie zasypiajacy na stojaco w centrach miast .
Bandy znudzonych gnojkow szlajajacych sie i kopiacych w przejezdzajace autobusy .
No i reszta smieci z calego swiata : cygany , rumuny , polaczky , pakisy , czarnuchy .

Oguem muwiac to kraj daje spore mozliwosci ale degeneracja niespotykana . Zapraszam do dyskusji , proper dodgy innit mate right ? ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

#emigracja #przemyslenia #przestepczosc #patologiazmiasta
CzerstwaBulka - Tez macie takie wrazenie , ze #uk jest z jednej strony bogatsze ale j...

źródło: comment_CUvy1oRTw7q3m3nqEyOOdBjxqHP0M2le.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Tez macie takie wrazenie , ze #uk jest z jednej strony bogatsze ale jednoczesnie bardziej niebezpieczne i patologiczne ?


Oguem muwiac


@CzerstwaBulka: Z tą patologią proponuję zacząć od siebie.
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: To o czym piszesz to zdegenerowana klasa robotnicza i plebs, UK to społeczeństwo mocno kastowe a demokracja ludowa tutaj to jest względnie nowa sprawa. Większe tempo życia i położenie na głównym szlaku handlowym od wielu wieków powoduje o wiele więcej kontrastów i skrajności. Polacy żyją wykluczeni ze światowego obiegu handlowego już bardzo długo i nie potrafią tego czasami ogarnąć że, po prostu, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. (
H.....e - @CzerstwaBulka: To o czym piszesz to zdegenerowana klasa robotnicza i plebs...
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: ci o ktorych piszesz to mumblersy i inne travelersy - to jest najnizsza klasa spoleczna, ludzie z gett, konczacy edukacje na podstawowce, bez wzocow, po skonczeniu szkoly z wielkimi bolami biorą sie za robienie dzieci na ktore lozy reszta spoleczenstwa, ludzie od pokolen zyjacy na zasilkach - ale na ulicy predzej od ruskiego dostaniesz w pysk. Tak samo jest w polsce, sa takie czesci gdzie od sa rodziny w
  • Odpowiedz
@HK-Stelle: Tak ale pomyśl sobie że ta globalizacja tutaj trwa od powiedzmy odkrycia Ameryki. Do tego dochodził protestancki zamordyzm traktujący Króla jak Boga a poddanych jak zasób i mamy efekty w postaci silnych, wielowiekowych podziałów społecznych. Bogactwo bierze się z handlu a Wielka Brytania niejako stworzyła obecne szlaki handlowe które są krwioobiegiem finansowym świata. Czymże było imperium brytyjskie jak nie protoplastą globalnej wioski? Chodzi mi o to że to się
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka Wybierz się do jakiegoś posh miasta albo miasteczka to zobaczysz jak tam ludzie żyją. Inny świat. Żulerki jak na lekarstwo a wokoło sami fajni ludzie, uśmiechnięci, dobrze ubrani, zadbani. Ja raz byłem niedaleko Stamford nad jeziorkiem to panie miały specjalne stroje piknikowe na wypad nad wodę. Że swoim kartoflanym ryjem polackiego czułem się tam jak menel.
  • Odpowiedz
no brawo wykopku umiesz czytac i zauwazyles , ze uzylem stylistycznego bledu ort w 2 slowach . Szukaj dalej a moze nawet dojdziesz do tego , ze spacje przed znakami int tez daje .


@CzerstwaBulka: Nadal podtrzymuję swoje słowo bo wytykanie komuś patologi jest patologią. Moim zdaniem nie zagląda się nikomu do talerza, ale to moje zdanie. xD
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: w Polsce jak ktoś jest zniszczony to jest to przeważnie alkohol, więc wiemy mniej więcej czego się spodziewać. W uk to głównie twarde narkotyki i #!$%@? wie co jeszcze xD
  • Odpowiedz
@swerve Nie miałeś zatem okazji dorastać w latach dziewięćdziesiątych. Na dworcu w Katowicach trzeba było uważać żeby się nie potknąć o jakiegoś ćpuna, o ile dobrze kojarzę to na centralnym w W-wa było to samo. Pamiętam nawet jakieś sprawy z TVP Katowice o napadach na Śląsku że strzykawkami i igłami zainfekowanymi HIV. Sceny jak z trainspotting miały miejsce w większości dużych miast w Polsce, zwłaszcza tych mocno związanych z przemysłem.
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: Również mam takie wrażenie choć nigdy tam nie byłem to mam wrażenie i kojarzy mi się trochę z #!$%@?, naćpanymi angolami, bójkami, ogólnie z patolą, słyszałem też że w mniejszych miastach albo dzielnicach jest syf, domy brzydkie itd. Z drugiej strony są tam niby mili ludzie, fajna kultura itd. i już #!$%@?, sam nie wiem jak tam jest na prawdę. Zresztą też mam wrażenie że na wykopie najwięcej artykułów
  • Odpowiedz
@HK-Stelle: harde podlasie here, więc przemysłu tutaj nie ma tak czy inaczej. jestem z 95, coś tam pamiętam z czasów sprzed wstąpienia do Unii (jak patologiczne dzielnice obok których nie dało się przejść spokojnie), ale perspektywa dzieciaka też bywa zaburzona
  • Odpowiedz