Wpis z mikrobloga

@Kirillow: Za kamienicę, która ma iść do generalnego remontu??? Możesz kupić nawet za mniejsze pieniądze, myk polega na tym, że remont tego cholerstwa będzie kosztował kupę kasy i robisz go według zaleceń konserwatora.
Z takimi kamienicami, to z okazjami samochodowymi do remontu na OLX. Inwestor będzie musiał w to wpakować kupę jagiełłów żeby to wyglądało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@ajatollah_chomeini: Bo miasto budynków do remontu ma kilka tysięcy, a ta nie była priorytetem bo była przeznaczona do wyburzenia a nie remontu. Koszt Remontu kamienicy bez oficyn to kilka milionów złotych. Sprawdź budżet łodzi na utrzymanie infrastruktury i ilość kamienic które należy wyremontować. Nie mówię już o liście kilkudziesięciu do wyburzenia, takich jak ta.
  • Odpowiedz
@kuzyn1910 czyli co Hania sprzedała kamienicę z wyceną "do rozbiórki" w cenie kamienicy "do remontu" ?
stan techniczny jednak nie był taki zły?

ona/oni to jednak potraf/-ąi :)
  • Odpowiedz
@ajatollah_chomeini przecież to byly mieszkania socjalne badz komunalne. Nikt ich nigdzie nie wyrzucil. Zreszta w Polsce te ekamisje na bruk to w wiekszosci legendy miejskie, a juz na pewno przeprowadzane przez Samorzady.

Dwa; miastu bardziej oplaca sie sprzedac kamienice do remontu i potem czerpac zyski z podatkow niz remintowac ja za nascie milionow i potem jeszcze dokladac do lokatorow socjalnych badz komunalnych. Zreszta zabytkowe kamienice to nie miejsce dla takich mieszkan.
  • Odpowiedz
@kuzyn1910: Przechodziłem tam ze 2 tygodnie temu i nie wiem czy nie zauważyłem czy po prostu tak szybko zrobili ten front? Bo rusztowania stały ale żeby to było odnowione to nie kojarzę.
  • Odpowiedz