Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Województwo podkarpackie, Rzeszów. Poszłam dzisiaj na rozmowę o pracę do kawiarni. Zaproponowali stawkę- 10 zł/h. Jest 2019 rok, 10 zł netto to mniej niż minimalna, to jest nielegalne. Dwa lata temu pracowalam na Śląsku w Gliwicach za 13,7 na rękę. DWA LATA TEMU. I nie w mieście wojewódzkim.
Wracając do tematu, miałam po rozmowie dać znać dwóm koleżankom, mamie, dwóm siostrom i chłopakowi jednej z nich. Mówię, że rozmowa spoko, ale kasa porażka. Mówię, że nie oczekiwałam 15zł/h bo wiem, że to podkarpacie, ale poniżej minimalnej? Serio? A wszyscy na mnie naskoczyli, że więcej nie dostanę nigdzie, że to dobra kasa, mama do mnie, że "takie są realia i trzeba żyć realiami, a nie marzeniami. Wszędzie dostaniesz 1500 zł bez umowy, takie jest życie".
Ja mam pytanie, czy oni wszyscy się kur*a dobrze czują? Mój chłopak, ślązak, powiedział, że zabrania mi iść do tej pracy i że mam ich zgłosić do PIP. Koleżanki ze Śląska nie wierzą i myślą, że zartuję. Wiecie dlaczego w Rzeszowie się nic nie zmienia? A jak ma się zmienić skoro koleżanki mojej mamy pracują w piekarni za 5 zł/h, to nie żart, 5 ZLOTYCH! Jak ma się coś zmienić skoro ludzie cieszą się GDY ZAPROPONUJE SIĘ IM MINIMALNA?! Jak ma się coś zmienić gdy w mieście wojewódzkim proponują takie pieniądze?!
#praca #zalesie #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Płaca minimalna to 2250 zł brutto czyli 1634 zł netto. Etat to 168h. Płaca minimalna na godzinę wynosi 9,73 zł "na rękę". Doucz się. Ile byś chciała jako kelnerka, 5 koła do łapy? Za pracę, która nie wymaga żadnych umiejętności?


@g455: nie p-----l. zarabiam 4200 z premiami praktycznie co miesiac, a jestem pakowaczem-magazynierem. i to nie warszawa czy wroclaw. takze skoncz z taka gadka. zreszta czemu zawsze w takich przypadkach
  • Odpowiedz