Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem totalnie początkujący i mam rozpisany plan. W zeszłym tygodniu byłem z kolegą na siłce i mi pomagał. Teraz idę sam i nie ma bata, żebym prawidłowo zrobił przysiad ze sztangą na plecach. Co mogę zrobić zamiast tego? Coś na maszynie może? #mikrokoksy
koniecswiatajestbliski - Mirki, jestem totalnie początkujący i mam rozpisany plan. W ...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koniecswiatajestbliski: zamiast siadów ze sztangą zrób po prostu bez, poświęć ten czas na naukę. mięsień będzie pracował, na samym początku nie potrzebujesz obciążenia. jako totalnie początkujący, jak piszesz, w ogóle wszystko powinieneś robić minimalnym ciężarem, bo Twój układ nerwowy nie jest na to przygotowany. zrób sobie serię siadów bez sztangi, obejrzyj sobie fundamenty Sakera na yt, na przykład i na tej podstawie się ucz. zawsze możesz poprosić kogoś o pomoc.
  • Odpowiedz
@johnmorra: przepraszam, ale ludzie różnie interpretują maszynę do przysiadów i widziałam już dziesiątki jak nie setki osób robiących siady na smithie. ale ta maszyna, którą wrzuciłeś i tak nie nadaje się do nauki techniki. z ketlem też bym nie robiła na początku, bo gość się nie nauczy wyczuć środka ciężkości.
  • Odpowiedz
@wiejskakoksownia:kolezanko, wlasnie goblet squat jest bardzo dobrym cwiczeniem przygotowującym do siadow. Jakas ostatnio moda sie wziela ze nowicjuszy sie rzuca na głęboką wode. Po filmiku u seby kota ma byc ekspertem od trójboju lol. Dla kogos kto idzie pierwszy raz na silke nie pomogą tutaj nawet żadne kursy paro godzinne na ktorych jest praktycznie sama teoria. wypracowanie ROMu to miesiace spedzone na silce...
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: nie rób na żadnym smithcie bo to się mija z celem, spróbuj podłożyć sobie małe krążki typu 1,25kg pod pięty i wtedy wykonać przysiad, masz słabą mobilność stawu skokowego ale możesz to poprawić, poczytaj o tym i dobierz jakieś ćwiczenia, a jeśli te krążki Ci pozwolą od razu zrobić poprawny przysiad to polecam zainwestować o obuwie z podbiciem
  • Odpowiedz