Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Od kilku dni dumam jaki miejski używany samochód kupić do 40 tys. Przerabiam setny raz wszelakie Kia Ceed, Opel Astra J, Honda Civic VIII, Hyundai i30, Renault Clio, Mondeo, Fluence, ale kurła już któryś raz łapię się na tym, że na ulicy jak mijam to źrenice mi się rozszerzają najbardziej przy.. Fiacie Tipo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jezuniu najukochańszy jak ten sedan wygląda pięknie. Jeszcze teraz jak minąłem takiego czerwonego lśniącego na parkingu to aż zawróciłem, bo sobie mówię pod nosem "No nie do #!$%@? to niemożliwe, że tam stoi Tipo, że takie budżetowe kompaktowe autko może prezentować się tak okazale jakby było za +20 tys. więcej niż kosztuje". Recenzje widzę autko ma fajnie, dobrze wyposażone wersje nie kosztują krocie. Kurdę łapię się na tym, że jest coś we mnie z janusza, bo pojawia mi się w głowie takie "No, ale Fiaaaat? Kurła somsiad nie zzielenieje z zazdrości, czym to ja zajechałem pod blok jak zobaczy plakietkę Fiata ( ͡° ͜ʖ ͡°)" Jakie macie zdanie o tym samochodzie?

#samochody
Pobierz
źródło: comment_DMWwB5ezov93qjIUPJPafnD1lovCzGp2.jpg
  • 13
@PtactwaWiele: @Eternal_Hunter: Ja muszę się przyznać, że ja do dzisiaj jeżdżę 19 letnią Skodą Felicją 1.3, także dla mnie wspomaganie kierownicy to będzie nowinka teraz przy wymianie samochodu :D Także ja na pewno nie mam odrealnionych wymagań i oglądając jakieś testy na YT kiedy widzę, że ktoś maca plastik nad zegarami i mówi "uuu no tak średnio się uginają, nie najlepszy materiał" to mam takie wtf?! Czy tam, że na
@KornixPL Hej wołam Cię, bo słyszałem, że coś możesz napisać o Fiacie Tipo, bo się znasz :)
@amath: Problem tylko taki, że w zbliżonej cenie kupię 2 letniego Tipo z 30 tys. na liczniku o podobnym wyposażeniu, a po drugiej stronie stoi 6 letni Ceed zbliżający się do 150-180 tys., najczęściej sprowadzany z Niemiec, którego cholera wie jaka była historia. A jakość, to chciałbym wiedzieć na czym tak oszczędzali we Fiacie,
@thisismaddnes: przepraszam nie doczytałem początku, myślałem że mówisz o nowych. faktycznie 6 lat temu kia była w środku podobna do fiata.

jeśli masz w opcji takiego fiata z pewnym przebiegiem to ja bym brał, do setki powinien dolecieć bez większych problemów :)
@lagrande: Ja za 9 lat przejechałem 40 tys. km moją Skodą, także nie wiem, czy diesel by się nadawał do mojej jazdy 7 minut do pracy i z powrotem tyle samo ;) Nie znam się, ale gdzieś czytałem, że takie silniki nie nadają się dla takich kierowców jak ja co to ledwo spod bloku odjedzie, a już parkuje i gasi samochód.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thisismaddnes: powiedziałbym pytaj, ale miałem go na 3 dni. Porównanie mam do forda Galaxy, więc kompletnie inny samochód, ale tak: cisza, dużo ciszej niż w minivanie, wygodne, jakościowo okej, nie jest to jakieś cudo ale jest całkiem dobrze. Audio daje radę, nie jestem audiofilem, ale jakąś głębia jest. Jeździłem dieslem 1.6 120 KM bodajże. Jakbyś chciał zapytać o coś w porównaniu do 20 Galaxy to daj znać. Klasa chyba podobna do
@KornixPL: Spoko dzięki za wpis, chyba po prostu najlepiej będzie jak udam się na jakąś jazdę testową i sam zobaczę jak się czuję w tym aucie i jak mi się nim jeździ, bo czytać opinie to sobie można, oglądać filmiki, a później wsiądę na 10 minutową jazdę i okaże się, że mam skrajnie inne odczucia i odkocham się w tym modelu w 5 sekund ;)
@thisismaddnes: nie bierz diesla. Ja też jeździłem Felicja a teraz mam Octavię 2 1.9Tdi. mam do roboty 15 km (około pół godziny jazdy) i zaledwie zdarzy mi się nagrzać. Co z tego , że potrafi spalić 4 litry na 100 skoro w mieście przy moich trasach zima bierze 8 :( Nowe diesle to DPF który trzeba przepalać a tego w mieście nie zrobisz.

Mamy w domu też i30 z 2007 roku.