Wpis z mikrobloga

#l-------a, ulica Legionów. Wieczorny tramwaj 43B do Lutomierska przejeżdża po rozwalających się torach obok całej pierzei na wpół opuszczonych kamienic, rozbitych witryn sklepowych i graffitti typu "całe życie w jednym dresie, ŁKS Polesie". W tle widać pomnik Tadeusza Kościuszki na Placu Wolności, jednym z głównych placów miasta. Tuż obok znajduje się słynne centrum handlowe Manufaktura, symbol nowoczesnej Łodzi.

Mówienie o jakimkolwiek mieście/kraju, że jest "miejscem kontrastów", to najbardziej oklepana rzecz, jaką można zrobić. Bo w sumie wszystkiemu można przypisać kontrast: tu mamy bank, a zaledwie bramę dalej - modny klub. Ale przyznać trzeba, że łódzkie kontrasty są wyjątkowo silne.

Dlatego też lubię to miasto. Intryguje mnie fakt, że nowa łódzka tożsamość wciąż jest na etapie definiowania. Potencjał drzemiący w Łodzi jest ogromny - pytanie, czy zostanie wykorzystany i czy za parę lat Polesie kupi sobie nowy dres.

#podrozefilipa -> mój tag
#lodz #polska #tramwaje #komunikacjamiejska #transport #mojezdjecie
ff_91 - #l-------a, ulica Legionów. Wieczorny tramwaj 43B do Lutomierska przejeżdża p...

źródło: comment_XAIYKfHh5HyXsdsg9G1YMMcgYqUZzEIw.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@papaj_21_37: czasami coś wrzucę na TWB, choć nie jest tego dużo, bo nie lubię się użerać z tym interfejsem sprzed trzech dekad ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do reszty: to dobrze czy źle? Bo trudno mi wyczuć, czy może być coś złego w nieobcinaniu patyka? :P
  • Odpowiedz
@ff_91: nie mówię, że złego, ale to taki już ponad dekadowy kanon sztuki focenia ogólnie przyjęty na twb, troszkę dziś kisnę z tych gównoburz, że ktoś latarnie ucial albo, że krzywe o 0,0001 stopnia xd
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: no akurat ja się od kiedy pamiętam starałem wyłamać z tych kanonów, bardzo lubię nietradycyjne podejścia. Tylko że zdjęcia typu 1, 2, 3 były z galerii odrzucane pod różnymi powodami - zazwyczaj "tramwaj nie jest w centrum kadru" czy coś takiego xD (nie mówię o TWB, ale o innej znanej i bardzo dużej galerii)

Myślę, że RiGCz leży gdzieś pośrodku. Na TWB przydałoby się z kolei więcej
  • Odpowiedz
@ff_91: 1 & 2 poza tym, że nastawy mają prawidłowe (co nie jest sztuką w dzisiejszych czasach), to raczej nie grzeszą pomysłem na kompozycje (a właściwie kadrowaniem). Trójkę odrzucili, bo na pierwsze foto tego typu kadry się nie kwalifikują (panoramy).

Ostatnie technicznie wg mnie bdb lub nawet doskonałe, duża ogniskowa, znakomita ostrość, mocno podkręcony kontrast no i kompozycja bez zarzutu. Jest kilka drobiazgów, które bym poprawił kadrujac foto, ale ogólnie
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: czyli właśnie potwierdziłeś wszystkie kanony, którym pół godziny wcześniej zarzucałeś, że wieją nudą i przewidywalnością ( )
  • Odpowiedz