Wpis z mikrobloga

Mam dzisiaj urodziny. Przypomniało mi się, jak je spędzałam rok temu - byłam w ciężkiej depresji, było 20 stopni mrozu. Byłam na obiedzie z rodzicami, gdzie resztkami sił powstrzymywałam się, żeby nie płakać, a resztę dnia przesiedziałam w ciemności na kanapie. Napisałam wtedy post na mirko - tutaj

Mamy rok później

- powoli zmniejszam dawkę antydepresantów
- zrezygnowałam ze znienawidzonej pracy
- mam psa, którego kocham, który jest moim promieniem słońca
- znowu mam marzenia i nadzieję, że się spełnią
- te urodziny spędziłam w towarzystwie przyjaciół (wczoraj zrobiłam imprezę), a na dzisiejszym obiedzie z rodzicami (taka nasza tradycja urodzinowa) było mi wesoło i dobrze

Wszystkim spod tagu #depresja szczerze życzę tego samego. Warto dać sobie pomóc, nawet jeżeli czujecie, że nie ma już szans na żadną poprawę (ja tak się czułam przez wiele miesięcy).

#chwalesie #wygryw #urodziny
  • 126
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna nie neguję, że masz depresję, tylko bawi mnie narzekanie na nią, kiedy z opisu wynika, że wcale nie masz tak źle. Na wykopie siedzi raczej dużo osób z problemami psychicznymi, takimi jak depresja, więc się nie dziw, że jakbyś w psychiatryku marudziła, że Ci źle, a masz chłopaka, przyjaciół, ale imprezki nie będzie, to by Cię wyśmiali.
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: Po pierwsze - dlaczego mnie obrazasz?
Po drugie - nadal jest to umniejszanie jej problemom.
To, że ktoś ma gorzej, nie znaczy, że jej nie może być źle i nie może się z tego zwierzyc. Smianie się z tego źle swiadczy o nabijajacym się
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: ale zrozum, że emocje nie są obiektywne, tylko zawsze subiektywne, można mieć depresję, mają duże przychody, pracę, rodzinę, partnera, czy partnerkę. To jest choroba, jak wszystkie inne, to tak jakbyś powiedział, że jej nowotwór to taki #!$%@? jest, bo kuzyn twojej babci zmarł w 65 roku na raka płuc w przerzutami, to jej siatkówczak to takie gówno, nic nie warte martwienia się.
Pomijasz fakt, że osoba z depresją po prostu
  • Odpowiedz
powoli zmniejszam dawkę antydepresantów


@BarkaMleczna: Nie zmniejszaj, chyba że twój psycholog ci tak radzi - to że jest ci lepiej znaczy że leki działają, nie że ich nie potrzebujesz
  • Odpowiedz