Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow vs #logikaniebieskichpaskow
K. nie jedz tak szybko!
M. No ale ile mam na liczniku?
K. Yyy 60!
M. No właśnie więc dopuszczalna bo tu jest sześćdziesiątka!
K. Ale jak jedziesz tak szybko to jak w coś uderzysz to siła jest większa!
M. Co? przecież jadę 60!
K. No ale tak się rozpędzasz do tej 60 to jak w coś uderzysz to masz większą masę i siła uderzenia będzie większa.
M. Yyy tzn. że jak do 60 rozpędzę się w 5,5s i uderzę z prędkością 60km/h to bardziej boli niż jak rozpędzę się do 60km/h przez 10minut?
K. No tak! - zaraz ci sprawdzę w necie poczekaj.
M. ...
M. ...
M. ...
K. Mam 2% baterii...
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • 23
@mosqua: moim zdaniem jezeli mialbys szybkie auto i powiedzmy w 3 sekundy rozpedzil sie od zera do 60 i w cos przyrabal, to mialbys wieksze szkody niz jakbys jechal przez ostatnie 5 minut 60 na godzine i w cos przyrabal (ze stala szybkoscia, bez przyspieszenia)
@mosqua: mogłeś mówić, że jak szybko przyspieszasz to magiczna siła wciska ją w fotel przez co jest ona dalej od przeszkody, a więc jest w bezpieczniejszej pozycji, logiczne
@mosqua ja ci wierzę, znam takie xD
Moj przykład ja vs. inna rozowa:

Opowiadam że ojciec dostał mandat bo nie miał kamizelki odblaskowej gdzies tam zagranico gdzie jest obowiązek, chyba w austrii
Ona: niemożliwe, nie ma czegoś takiego
Ja: xD przeciez mówie że dostał
Ona: e tam zmyślasz
Ja: XD
Ona: u nas czegoś takiego nie ma to tam pewnie też nie
Ja: a byłaś kiedyś w austrii?
Ona: nie
Ja: to
@mosqua: nie wiem, nie jestem pewien, ale powiem Ci tyle: wyobraz sobie auto A ktore rozpedzamy od zera do 60km/h w 3 sekundy. jak je rozpedzimy to wrzucamy luz, nie dodajemy wiecej gazu i zobaczymy dokad auto samo dojedzie az stanie. teraz mamy auto B i ono jedzie od paru minut stala predkoscia 60km/h. robimy to samo - wrzucamy na luz, nie dodajemy gazu i patrzymy dokad auto samo dojedzie. jestem
@Cortez90: ty mówisz o sytuacji kiedy mam kickdown do 100 i uderzę przy 60 a nie kiedy mam kickdown z limitem 60 nie więcej niż 60 ? ¯\_(ツ)_/¯ bo nie kumam przykładu - wygląda mi to na magiczną sztuczkę ale myślę że się mylę...
@Cortez90: nic nie przyrasta z niczego skoro prędkość i masa są identyczne - w realu, co więcej przy ciężkim bucie spalam więcej paliwa jestem lżejszy o 50ml czyli bezpieczniej jest przyspieszać przed zderzeniem ( )
@Strigiformes: jak jestes pewien i masz racje to zwracam honor, widocznie moje subiektywne wyczucie fizyki mnie zawiodlo, mozesz tylko powiedziec co decyduje o tym jak daleko dojada oba auta? Ped? m*v? kurcze dalej sobie wyobrazam te dwa auta i dalej mi w glowie - w wyobrazni wychodzi, ze A powinno dojechac dalej... nie wiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cortez90: ale po rozpędzeniu auta w 3 sekundy do 60 nie to, że nie dodajemy więcej gazu, ale hamujemy je do prędkości 60. Bo jakbyś tylko puścił gaz, to przyspieszenie jeszcze przez jakiś czas by działało i przez pewien czas prędkości byłaby większa niż 60km/h