Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 85
#feminizm #logikarozowychpaskow

jechałem pociągiem i jakaś kobieta chciała żebym jej pomógł wsadzić walizkę na górną półkę.

i naszła mnie refleksja. dlaczego ja jako facet nigdy nie proszę nikogo żeby pomógł mi włożyć walizkę na górną półkę?

odpowiedź jest bardzo prosta: bo zabieram ze sobą takie walizki, które jestem w stanie udźwignąć. przecież spokojnie mógłbym brać większe. ale tego nie robię bo jestem przewidujący i wiem że wiązałoby się to z kłopotami w podróży i proszeniem jakichś przypadkowych ludzi, co byłoby żenujące.

z tego wniosek że kobiety abierające z domu walizkę, która jest za duża dla nich samych są po prostu tępe.

ale takie znowu tępe być nie mogą bo przecież feminizm uczy nas, że są tak samo inteligentne jak mężczyźni.

czyli jeszcze gorzej: są cyniczne, bo już wychodząc z domu zakładają z góry, że wykorzystają kogoś żeby im pomógł, zawracając po prostu dupę obcemu facetowi.

wniosek: absolutnie nie pomagać. pomagać można tylko swojej kobiecie, nigdy obcej.

a jak któraś baba, komentując, powie do drugiej "proszę pani nie ma teraz prawdziwych mężczyzn" to należy odpowiedzieć: "ależ proszę pani, są!

  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 142
@frytex2: albo po prostu tobie latwiej i to nie jest problem #!$%@?, gosciu.

My w pracy mamy tez jakies czasami rzeczy do roboty, gdzie predyspozycje fizyczne rowniez maja znaczenie.

Takze ja sobie rzepke skrobie i kumpel mnie poprosi zebym mu cos siegnal bo on jest za niski to tez mam mu powiedziec "z jakiej racji"?

Zwykla uprzejmosc. Nie dojebuj filozofii do #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@frytex2: auto bylem ubezpieczac teraz, musialem do urzedu isc z wnioskiem, dostepnym online, babka sama od siebie wydrukowala, wypelnila bo wiedziala dokladnie co gdzie jak i idk, chciala mi troche zycie ulatwic. Nie musiala nawet o tym wspominac. Cmon gosciu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@DellConagher: to jej praca. jej zasranym obowiązkiem jest ułatwiać ci życie ponieważ żyje z twoich pieniędzy. tak to działa na zachodzie, tylko u nas urzędnicy uważają że to wielka łaska.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@frytex2: ja mam swoja robote on ma swoja, odnosnie tej pomocy w mojej robocie.

A pani z ubezpieczenia miala ode mnie wziac dane, pieniadze i wydrukowac ubezpieczenie.

A to, ze mi wniosek wypelnila - to juz z jej wolnej woli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziki_wunsz: znaczy sie wiesz, ja mam prawie 100kg i 190cm, on jakies 60 i 170, z Meksyku. Gosciu 8 lat starszy ode mnie a wyglada na 20 latka xD. Robic robi swoje, zawsze daje rade, ale po prostu drugiej osobie czasami jest cos zrobic latwiej. On np lepiej kable przez sciany przeciaga bo ja wloze reke w sciane do lokcia, typas tam barkiem wchodzi. Plusy i minusy.
  • Odpowiedz
@DellConagher: Chodziło mi o to, że obecnie feminizm wyzwala w kobietach najgorsze cechy. Kobiety chcą przywilejów bez odpowiedzialności, oraz na zewsząd z mediów głównego ścieku płynie przekaz, że "dziewczyny górą"

Ów przysłowiowy kumpel, to analogia do roszczeniowej p0lki księżniczki ze starymi przywilejami i nowymi prawami, bez nowych i starych obowiązków
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziki_wunsz: taki transformator 360 funtow ostatnio musielismy wniesc po schodach. No kogo do tego zadania wyznaczysz? Nawet jesli kieras nie wyznaczyl, to logiczne jest, ze osoby lepiej zbudowane to sprawniej wniosa. Tak samo w druga strone, z tymi drobniejszymi rzeczami.
  • Odpowiedz
@frytex2: kobiety są slabsze fizycznie i jednoczesnie potrzebują w podróży wiecej rzeczy. Nigdy nie pomyślałam, że taki gest to dla kogokolwiek problem.

Ja na przyklad jestem wysoka, mam długie ręce i ostatnio podałam cos z półki w sklepie jakimś dwóm chłopakom z podstawówki na oko i nie spadła mi korona z głowy.

Jesteście juz zupelnie zaslepieni nienawiścią do kobiet. Jak Mama Cie prosi, żebyś jej przyniósł ziemniaki z piwnicy to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Ohjeny: tak? a z jakiej to racji kobiety potrzebują więcej rzeczy w podróży? kosmetyków żeby wypacykować mordę, żebym był bardziej chętny do pomocy w dźwiganiu walizki?
  • Odpowiedz
@frytex2: ostatnio jechałem pociągiem a obok taka krótka gruba baba, mimo jej dużych rozmiarów miała torbę jeszcze większą od siebie. Postękała, pojęczała i koniec końców jechała z tą walizką między nogami. Nauczy się wozić takie, które jest w stanie podnieść.
  • Odpowiedz
@frytex2: ej, jak Ci auto padnie to Ci nie pomogę pchać bo trzeba było kupić sobie lżejsze xD

Ludzie po prostu liczą na pomoc co w tym złego?

zakładają z góry, że wykorzystają kogoś żeby im
  • Odpowiedz
@frytex2: jest lepsza rzecz. Są sobie na dworcu schody do przejścia podziemnego, a obok jest winda. I co ludzie (ale najczęściej kobiety) z ciężkimi walizkami robią?

  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@frytex2: wam, ogółem, już do reszty odwala przez chorą nienawiść do kobiet. Nie chcesz to po prostu nie pomagaj, jeśli ktoś pojęczy z tego powodu, to pojęczy, przecież dla ciebie nie powinno być to żadnym problemem. Ludzie często oczekują pomocy, a jeśli ktoś ma coś w głowie, nie będzie widział w tym problemu, bo pomoc z walizką to naprawdę nic strasznego i zobowiązującego, po prostu miły gest. Sama nikogo nie
  • Odpowiedz
Gościu, istnieje coś takiego jak bezinteresowna pomoc, gdzie sie pomaga nie patrząc na swoje przekonania. Facetowi który byłby w chuy niski, a jednocześnie miałby wielka walizkę tez byś nie pomógł, gdyby Cię poprosil?
  • Odpowiedz