Wpis z mikrobloga

@Kelemele: bo? Jesteś nazistą że ci to przeszkadza?
Dla każdego miłującego wolność człowieka Zachodu to właśnie III Rzesza, bardziej niż stalinizm czy maoizm jest przerażającą przestrogą, bo tu sam naród się ogłupił – do tego właśnie może doprowadzić populizm i odrzucenie demokratycznych bezpieczników.
  • Odpowiedz
@Fren: Nie, oczywiście że wspaniała historia i wspaniali bohaterowie. Chodzi mi tylko o kontekst tego. W tle burzy między Polską i Izraelem, gdzie każdy o zdrowym umyśle zdaje sobie sprawę że nie wszędzie wszyscy zostali oczadzeni indoktrynacją. Padają słowa o antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki przez polaków. Gdzie Niemcy siedzą cicho bo wiedzą że oni już swoje szekle zapłacili, oficer prowadzący wpada na pomysł żeby jeszcze w tym całym bałaganie który
  • Odpowiedz
@Kelemele: > Ja tylko wyraziłem swoje zdanie.
Dziękujemy.
natomiast ad rem – nie wiem skąd wziąłeś oficera prowadzącego. Nikt nie przesadził – czy z powodu tego, że rządy nei umieją prowadzić polityki zagranicznej jako zagraniczna, a grają na swoich świrniętych wyborców (bo wyborcy Likudu to świry jeszcze większe niż PiSu, a już ci jak chodzi o kwestie zagraniczne przekraczają skalę) mamy nagle zawiesić wszystko i rzucić się w bój o honor?
  • Odpowiedz
@Kelemele: Mnie na przykład obchodzą prawdziwi bohaterowie, niezależnie od ich narodowości. Generalnie, obchodzi mnie pokojowy sprzeciw wobec totalitaryzmu, a o Weisse Rose pamiętam co roku. (Możesz sprawdzić). Tym bardziej, że co roku o tej porze mam do czynienia z ludźmi, którym wmówiono, że patriotyzm polega na mordowaniu bezbronnych. #buryniejestbohaterem

I to wszystko zupełnie, zupełnie bez związku z aktualną niesmaczną histerią wywołaną przez politycznych cwaniaków z obu stron. Polecam wyhodować sobie większą
  • Odpowiedz