Wpis z mikrobloga

Podręcznik Niedzielnego Widza F1 #abcf1
Rozdział 0
Witam was moje motosportowo zakręcone mireczki i mirabelki. Niecałe 2 tygodnie temu zrodził się pomysł stworzenia tego otóż podręcznika https://www.wykop.pl/wpis/38947445/moze-by-tak-zrobic-wpis-w-stylu-podrecznik-niedzie/ .
Jako iż zgromadził spore zainteresowanie, postanowiłem go stworzyć.
Ten podręcznik ma na celu przedstawienie zasad, zespołów , kierowców i historii Formuły jeden, dla tych , którzy z powodu powrotu Roberta Kubicy do F1, zaczną dopiero teraz interesowali się tym sportem. Podręcznik ma też na celu zmniejszenie spamu z podstawowymi pytaniami. To ma być miejsce gdzie każdy Janusz będzie się mógł poznać z podstawową wiedzą o F1 w jak najłatwiejszym i najprzejrzystszym dla zrozumienia języku.

Ten Rozdział jest Rozdziałem Roboczym, informacyjnym na tą chwile jest Planowane kilka rozdziałów
1.Testy F1 - co się na nich robi, po co one są
2.Sylwetki zespołów, podział na prywatne/fabryczne , Satelickie i Główne .
3. Sylwetki kierowców z obecnej stawki i kilku innych godnych uwagi np. Alonso, Ocon
4. Trening - Kwalifikacje - Wyścig . Co się dzieje na treningach , w kwalifikacjach i w wyścigu
5. Opisanie podstawowych skrótów - DRS, Mgu-H , Pit-stop , VSC , SC , Rodzaje opon, Okrążenie Kwalifikacyjne, Halo itd.
6. Historia - krótki opis historycznych zespołów, kierowców, Wyścigów

Jeden Rozdział będzie podzielony na jeden albo więcej wpisów w zależności od ilości materiału.
Pierwszy Rozdział pojawi się za kilka dni

I to tyle tak naprawdę z ogłoszeń parafialnych

zapraszam do obserwowania tagu #abcf1 , to będzie flagowy tag tego podręcznika, Pozdrawiam użytkownika @Raa_V który wpadł na pomysł z nazwą tagu.

Na ten moment jedynie co mogę zrobić, jeżeli ktoś chce być z F1 na bieżąco na profesjonalnym poziomie to polecę wam poszczególne, polskojęzyczne kanały na YT o tematyce F1. Wymienię tylko te które sam osobiście oglądam, by nie wpakować na niemiłą minę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cezary Gutowski, F1 Vlog 14 tyś\s. subskrypcji
https://www.youtube.com/channel/UCFNv1Kwrbo31D-fM-IIYcbw
Cezary Gutowski jest dziennikarzem przeglądu sportowego, komentuje rajdy na canal+, czasem też nagra Film o wybranych samochodach, lub też czasem wspomni o tym co się dzieje na rajdach WRC

Daniel Biały , Echa Padoku 7,7 tys subskrypcji i jedzie ostatniego czasu z zasięgami jak burza
https://www.youtube.com/channel/UCC68HvcJ1JDlqM0LWMmOoQw
Daniel Biały, zwyczajny widz, a nawet i niezwyczajny. Nie wiem czy by sobie życzył żebym go reklamował, ale uznałem że skoro jawnie się reklamuje na wykopie , to znaczy że nie powinien nic przeciwko rozpowszechnianiu jego zasięgów i wspominaniu o nim w tym wpisie. Cóż powiedzieć, bieżące informacje, analizy techniczne bolidów
Można Znaleźć jego filmy pod hasztagpanszafa i hasztagechapadoku.

Maciej Jermakow Ósmy Bieg 5 tys. subskrypcji
https://www.youtube.com/user/bladybyk
Dziennikarz motoryzacyjny, Pracuje dla stacji stacji Eleven Sports, która F1 pokazuje w Polsce

Jako że ten podręcznik jest dla niedzielnych widzów, i ,,Januszy" Sportowych to dodaję tu tagi na zasięgi
#motoryzacja #sport

W spoilerze umieszczam osoby które chciały być wołane, gdy zainguruję ten podręcznik, robię to jednarazowo
ZAPRASZAM DO PLUSOWANIA I KOMENTOWANIA


#f1
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kawał zajbistej roboty!

zapraszam do obserwowania tagu #abcf1 , to będzie flagowy tag tego podręcznika, Pozdrawiam użytkownika @**Raa_V który wpadł na pomysł z nazwą tagu.**


@jaxonxst: w tym miejscu chciałbym pozdrowić Panią z chemi która mówiła, że nic mi sie w życiu nie uda.
  • Odpowiedz
Na ten moment jedynie co mogę zrobić, jeżeli ktoś chce być z F1 na bieżąco na profesjonalnym poziomie to polecę wam poszczególne, polskojęzyczne kanały na YT o tematyce F1

@jaxonxst: Normalnie jakbym czytał poradnik do dowolnie wybranej gry na Steamie. Czyli klik, a tam „macie tutaj link do wideosolucji na YT”. K---a, jakbym chciał sobie pooglądać na YouTubie, to bym sobie szukał na YouTubie, a nie gdzieś indziej.
  • Odpowiedz
@Raa_V: Powtórzę jeszcze raz, bo chyba nie zrozumiałeś.

K---a, jakbym chciał sobie pooglądać na YouTubie, to bym sobie szukał na YouTubie, a nie gdzieś indziej.

Skoro nie oglądam na YT, to chyba wolę poczytać. Logiczne, prawda?
  • Odpowiedz
@Raa_V: A przez czyj przymat mam patrzeć, jak nie swój? Jakby to był mój tag, to mógłbym się zastanawiać, jak będzie większości to pasowało, ale że jestem po drugiej stronie, to wyrażam swoją opinię.
  • Odpowiedz