Wpis z mikrobloga

Podpowie ktoś jak najskuteczniej odzyskać pieniądze od sklepu, w którym anulowałem zakup po miesięcznym oczekiwaniu? Uderzać do rzecznika praw konsumenta? Aktualnie minął okres 14 dni na zwrot pieniędzy, którym sprzedający się zasłaniał. Ewidentnie lecą sobie w kulki, więc jeśli można im jakoś prawnie dosrać to chętnie posłucham
Dodam że zakup anulowałem ustnie, chociaż jako podkładka jest mail z numerem konta.

#uokik #rpo #prawo
  • 2
@petrodolan najskuteczniej napisać pozew o zapłatę w postępowaniu uproszczonym. Ściągasz formularz "P" ze strony ministerstwa sprawiedliwości i po kolei wypełniasz rubryki. Jako dowody powołaj dowód zakupu, tego maila z nr konta oraz swoje przesłuchanie - na okoliczność tego, że odstąpiłeś od umowy telefonicznie. Powinieneś dostać "nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym", sprzedawcy rzadko kiedy je zaskarżają. Potem wniosek o klauzulę wykonalności i do komornika. Wszystko nie powinno potrwać dłużej jak 2-3 miesiące.
Dziękuję pięknie - a czy jest możliwość pozwu sądowego z ewentualnym zwrotem kosztów sądowych? I czy jest szansa, że przegram taką sprawę, jeżeli nie mam żadnej podkładki poza wspomnianym mailem i potwierdzeniem wpłaty? Mowa o kwocie 220zł, więc niby nic ale chciałem za złośliwość odpłacić się złosliwością.

P.S. co to jest przesłuchanie?